בריחת שתן לאחר לידת תאומים

היריון ולידה הם מצבים מיוחדים מאוד לגוף, בהם קורים שינויים רבים. על אחת כמה וכמה כשמדובר בתאומים. היריון תאומים נחשב להיריון בסיכון גבוה, היריון בו יש לבצע בדיקות שאין צורך לבצע בהיריון רגיל או לבצע בדיקות בתדירות גבוהה יותר. 

זירוז לידה

זירוז לידה

זירוז לידה הוא קידום תהליך הלידה בעזרת אמצעים מלאכותיים, או טבעיים אך יזומים. בזירוז לידה, מדובר בקידום תהליך שכבר החל, כלומר ישנה פתיחה מסוימת ומחיקה של צוואר הרחם, אך ללא צירים, או שהצירים אינם סדירים ו"יעילים" דיים. כאשר התהליך לא החל כלל וישנו צורך או רצון להתחיל אותו בצורה יזומה, מבצעים זירוז לשם "השראת לידה"

שלבי לידה

שלבי לידה

לידה היא תהליך, הרפתקה ומסע, וככזו, אין האחת דומה לרעותה. לכל אישה סיפור לידה משל עצמה, והסיפורים שונים ומגוונים.

ניתוח קיסרי

ניתוח קיסרי

ניתוח קיסרי (חיתוך דופן) נועד לחלץ עובר מהרחם אם לידה נרתיקית אינה מתאפשרת. שמו של הניתוח הקיסרי ניתן לו ,על פי המסופר, בעקבות צורת לידתו של יוליוס קיסר.

לידת מכשירים

לידת מכשירים

לידת מכשירים היא לידה בה משתמשים באחד משני מכשירים בכדי לקדמה או להביא לסיומה וללידת התינוק. המכשירים בהם משתמשים הינם מלקחיים או שולפן ריק, הידוע בכינויו "ואקום".

שימור דם טבורי

שימור דם טבורי

אם אתם בהריון, ודאי כבר שמעתם על נושא שימור דם טבורי. ענף זה התפתח מאוד בשנים האחרונות וחשוב מאוד להכיר אותו ואת היתרונות הטמונים בו.

תאי גזע

תאי גזע

הגוף של כל אחד מאיתנו מורכב מתאים השייכים לקבוצות שונות ואיברים שונים – תאי שריר, תאי עצב תאי מוח וכו'. לעומת זאת, תאי גזע הם תאים שנמצאים במצב בסיסי יותר, כלומר הם עדיין לא התפתחו לתא מסוג מסויים ויש להם את הפוטנציאל להתפתח לתאים מסוגים שונים.

קורס הכנה ללידה

קןרס הכנה ללידה

זוגות רבים בהריון בוחרים להתכונן ללידה דרך קורס הכנה ללידה. הסיבות לכך הן רבות וביניהן ניתן למנות את הצורך להבין את תהליך הלידה על מנת להפיג חששות, להכיר מושגים שהצוות הרפואי ידבר עליהם עם הזוג במהלך הלידה, וחיבור של בן הזוג לתהליך.

לידה

לידה

לידה היא פרק הסיום הדרמטי בסיומו של תהליך ההריון שאורך כתשעה חודשים לא פשוטים אך קסומים. עם כל הקושי שכרוך בלידה ועם כל החששות שקיימים לקראתה, הלידה היא בסופו של דבר חוויה מדהימה. גם אם קשה לך, זיכרי שבסוף הלידה את תזכי למתנה הגדולה מכל – לאחוז את התינוק לו חיכית זמן רב כל-כך בידייך.

קורס הכנה ללידת תאומים

כל הנשים ההרות, מודעות לכך כי לידה עשויה להיות מלחיצה ואם מדובר על תאומים, אז היא מלחיצה כפליים.

דילוג לתוכן