תרומת זרע

תרומת זרע

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תרומת זרע

 

תרומת זרעתרומת זרע היא בעצם הפקדה של מנת נוזל זרע באחד מבנקי הזרע בישראל. מטרתה של תרומת זרע הוא לסייע לזוגות או נשים שרוצים להיכנס להריון אך אינם רוצים או אינם יכולים לעשות זאת בדרך הטבעית. לכך יכולות להיות סיבות רבות – בעיות פוריות, זוגות של נשים חד-מיניות הרוצות בילד, נשים שאינן נשואות אך רוצות ללדת ועוד.

מי רשאי לתת תרומת זרע בישראל?

לא כל אחד יכול לתת תרומת זרע, אולם יש רק מספר מועט של קריטריונים בסיסיים הבאים לסנן את התורמים האפשריים. לכן, אם אתה רווק בין הגילאים 18-35, אתה תוכל, עקרונית, לתת תרומת זרע. לצורך כך יש ליצור קשר עם אחד מבנקי הזרע בארץ על מנת לקבל זימון לראיון אישי. בראיון זה אתה עשוי להישאל לגבי השכלתך ואישיותך וכן בחלק מבנקי הזרע, יילקח בחשבון המראה החיצוני שלך.

אם תעבור את שלב הראיון, תתבקש לתת תרומת זרע שתיבדק על ידי בנק הזרע במעבדה. כל דגימות הזרע נבדקות לגילוי מחלות כמו איידס והפטיטיס, ובחלק מבנקי הזרע נבדקת גם נשאות למחלות גנטיות שונות. בנוסף לכך תיבדק האיכות של דגימת הזרע על מנת להבטיח סיכויי הצלחה טובים בעת ההזרעה.

מתוך כל 10 גברים הנשקלים כתורמים פוטנציאליים, רק 2-3 אכן יתנו תרומת זרע בסיום התהליך. אם אתה אחד מברי המזל שזוכים להגיע לסוף התהליך ולתת תרומת זרע, אתה תקבל כ-250-300 שקל עבור כל תרומה.

מי רשאית לקבל תרומת זרע?

למעשה, כל אישה בוגרת בישראל רשאית לקבל תרומת זרע. עד סוף שנות ה-80, אישה רווקה בישראל לא היתה רשאית לקבל תרומת זרע. אולם מאז מספר הנשים הרווקות המקבלות תרומת זרע עולה בהתמדה ועומד כיום (2011) על 10% כמעט. שאר הנשים הינן נשואות כאשר רובן נמצאות בתהליכים של טיפולי פוריות.

אם את מתחת לגיל 45 ויש לך ילד אחד (או שאין לך ילדים) את רשאית לקבל מימון לתהליך קבלת תרומת זרע מקופת החולים שלך. גובה מימון זה תלוי בביטוח הרפואי שלך ואינו כולל את מחיר תרומת הזרע עצמה (בין 800-100 שקלים בערך). מחיר תרומת זרע מחו"ל יכול להגיע למחיר של 2000 שקלים בערך. הסיבה העיקרית מדוע נשים מסוימות מעוניינות בקבלת תרומה מחו"ל היא משום שרק כך ניתן לקבל תרומה מתורם מזוהה (החוק בארץ קובע של תורמי הזרע יישארו אנונימיים).

תרומת זרע – עוד מספר נתונים בסיסיים

  • כל שנה, כ-1000 נשים מקבלות תרומת זרע.
  • תרומת זרע מאוחסנת בהקפאה עמוקה בטמפרטורה של מינוס 195 מעלות צלזיוס.
  • עד היום כמעט 10000 ילדים נולדו כתוצאה מתרומת זרע!
  • בארץ פועלים כיום 14 בנקי זרע, רובם ציבוריים ופועלים בבתי חולים שונים בארץ וחלקם פרטיים.

אנו מאחלים לך תהליך קל ומוצלח של תרומת זרע.

מידע על בנק הזרע

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן