תרומת דם טבורי

תרומת דם עוברי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תרומת דם עוברי

תרומת דם עובריכיום חיים בישראל כ-1000 איש הזקוקים מדי שנה לתרומת מח עצם. דם טבורי הוא מקור מצויין לתרומה כזו, ולכן, גם אם אינכם מעוניינים בשימור דם טבורי בבנק פרטי, חשוב שתשקלו תרומה של דם טבורי למאגר ציבורי.

אנו נחשפים מדי פעם למבצע התרמה עבור אדם כזה או אחר, שמרגש אותנו, אך גם חושף אותנו לקושי העצום במציאת תורם עם התאמה טובה לאדם החולה. מסיבה זו המאגרים הארציים של דם טבורי – לצורך תרומת מח עצם – הם בעלי חשיבות אדירה.

החשיבות לכך היא גדולה במיוחד בישראל מכיוון שבקרב יהודים, כקבוצה אתנית ייחודית, סיכויי ההתאמה מתורם שאינו שייך לקבוצה האתנית הזו, הם נמוכים. מצב זה הוא נכון במיוחד עבור יהודים יוצאי מדינות צפון אפריקה ומדינות ערב. קיומן של מספר גדול של מנות דם טבורי מגדיל מאוד את הסיכוי למצוא תורם מתאים, במקרה הצורך.

איפה ניתן לתרום דם טבורי?

כיום ניתן לתרום דם טבורי רק במספר קטן יחסית של בתי חולים בארץ – שערי צדק, ביקור חולים, וולפסון, איכילוב-ליס, גליל מערבי-נהריה וביה"ח ליולדות של הסהר האדום במזרח ירושלים. נעשה מאמץ מתמיד להוספה של עוד מרכזים רפואיים למערך האיסוף והתרומה של דם טבורי למאגר הארצי.

מי יכולה לתרום דם טבורי ומה כרוך בכך?

אם היה לך הריון תקין ואם באופן רגיל את רשאית לתרום דם, את יכולה לתרום דם טבורי למאגר הארצי.

כל מה שעלייך לעשות על מנת לתת תרומת דם היא להסכים לכך, לענות על כמה שאלות ולתת דגימת דם לשם ביצוע בדיקות שונות.

תהליך האיסוף ושימור הדם אינו כרוך בתשלום מצד היולדת ואין בו שום מאמץ מצידה. כמו כן, אין בו שום כאב או סיכון לאם או העובר.

מה קורה עם תרומת הדם הטבורי?

לאחר הלידה, הדם שנותר בשליה ובחבל הטבור נאסף לתוך שקית שימור מיוחדת. בדיקות מסויימות נערכות על מנת לאפיין את הדם לצרכי תרומה ולשם וידוא שאין בו זיהומים וחיידקים שונים. תרומת הדם נשמרת בתנאים קפדניים, ופרטי הדם ואיפיונו נכנסים לתוך מאגר ארצי ובינלאומי. כמובן שהכל נרשם בעילום שם.

בעת הצורך, כאשר חולה זקוק לתרומת מח עצם, ואם לא נמצא לו תורם מתאים בקרב משפחתו, נערך חיפוש במאגרי הדם השונים. אם נמצאה התאמה גבוהה בין החולה לבין מנת הדם שנתרמה, היא תועבר למוסד הרפואי והטיפול יכול לצאת לפועל.

תרומתכם יכולה להציל בקרוב חיים. תרמו דם טבורי!

מידע בנושא דם טבורי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן