מהם תסמיני סוכרת הריון?

שבוע 6 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 6 להריון

תסמיני סוכרת הריוןהיות וסוכרת הריון אינה גורמת לתסמינים, יש לעבור בדיקות לגילוי המצב. בדיקות אלו מבוצעות ברוב המקרים בין השבוע ה-24 לשבוע ה-28 להריון.

אישה עשויה להיות מופתעת אם הבדיקות מצביעות על רמת סוכר גבוהה בדם. חשוב להיבדק לסוכרת הריונית, היות ורמות גבוהות של סוכר בדם עלולות לגרום לבעיות לאישה ולתינוק.

לעתים, אישה הרה חולה בסוכרת מבלי לדעת על המצב. אם היא חווה תסמינים, הם עשויים לכלול צמא מוגבר; השתנה מוגברת; רעב מוגבר; וראייה מטושטשת. הריון גורם לרוב הנשים להשתין בתדירות גבוהה יותר ולחוש רעב מוגבר יותר, כך שתסמינים אלו לא תמיד מאותתים לאישה על סוכרת. יש להתייעץ עם הרופא לגבי תסמינים אלו, כך שניתן יהיה להיבדק לסוכרת.

תסמיני סוכרת הריון

ברוב המקרים, סוכרת הריון אינה גורמת לתסמינים כלשהם. רוב המקרים מתגלים רק כאשר רמת הסוכר בדם נבדקת במהלך בדיקה לסוכרת הריון. חלק מהנשים עשויות לפתח תסמינים אם רמת הסוכר שלהן בדם גבוהה מדי, במצב הנקרא היפוגליקמיה, כגון צמא מוגבר; צורך להשתין לעתים קרובות יותר מהרגיל; יובש בפה; ועייפות.

אך חלק מתסמינים אלו נפוצים במהלך ההיריון בכל מקרה, ואינם מהווים בהכרח סימן לבעיה. לכן יש להתייעץ עם הרופא או המיילדת אם אישה מודאגת לגבי כל התסמינים אותם היא חווה.

השפעת סוכרת הריון על מהלך ההיריון

רוב הנשים עם סוכרת הריון עוברות הריון תקין ויולדות תינוקות בריאים. יחד עם זאת, סוכרת הריונית עלולה לגרום לבעיות כגון:

לידת תינוק גדול יותר מהרגיל – מצב זה עלול להוביל לקשיים במהלך הלידה ומגביר את הסבירות לניתוח קיסרי.

עודף מי שפיר – הנוזלים המקיפים את התינוק ברחם. מצב זה עלול לגרום לפגיעה מוקדמת או לבעיות במהלך הלידה.

לידה מוקדמת – לידה לפני השבוע ה-37 להריון.

רעלת הריון – מצב שגורם ללחץ דם גבוה במהלך ההיריון ועלול להוביל לסיבוכים בהריון, אם אינו מטופל.

התינוק מפתח רמת סוכר נמוכה בדם – או שהוא סובל מצהבת העור והעיניים לאחר הלידה, מצב שעשוי לדרוש טיפולים בבית החולים.

לידת תינוק מת – למרות שמצב זה נדיר.

סוכרת הריון עשויה להגביר גם את הסיכון לפתח סוכרת מסוג 2 בעתיד.

השפעות ארוכות טווח של סוכרת הריון

ברוב המקרים, סוכרת הריון נעלמת לאחר הלידה, אך חלק מהנשים עם המצב צפויות לפתח מצבים בריאותיים עתידיים הכוללים סוכרת הריונית חוזרת בהריונות עתידיים; או סוכרת מסוג 2, שהיא סוכרת לכל החיים. יש לעבור בדיקות דם במהלך ההיריון על מנת לבדוק סוכרת, ואחת לשנה לאחר מכן, אם התוצאה חיובית.

אם אישה מפתחת תסמינים של רמות גבוהות של סוכר בדם, כגון צמא מוגבר, צורך להשתין בתדירות גבוהה יותר מהרגיל, ויובש בפה, עליה להיבדק מיד ולא להמתין עד למועד הבא של בדיקות ההיריון הרגילות.

חשיבות הבדיקות לסוכרת הריון

אישה הרה צריכה להקפיד על הבדיקות גם אם היא מרגישה טוב, שכן לנשים הרות רבות עם סוכרת אין תסמינים כלל. בנוסף, יש לנקוט בצעדים על מנת להפחית את הסיכון לפתח סוכרת הריון, כגון שמירה על משקל בריא, תזונה מאוזנת ופעילות גופנית באופן קבוע.

חלק מהמחקרים הראו כי תינוקות של אימהות שסבלו מסוכרת הריונית, נמצאים בסיכונים גבוהים יותר לפתח סוכרת או לסבול מהשמנה בשלב מאוחר יותר בחיים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן