תנועות עובר

תנועות עובר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תנועות עובר

תנועות עוברהחל מאזור השבוע העשרים להריון תוכלי להרגיש תנועות עובר. אצל חלק מהנשים זה עשוי להתחיל רק מספר שבועות לאחר מכן ולכן אין סיבה לדאגה אם טרם הרגשת אותן. תנועות עובר מהוות אצל רוב הנשים חוויה מרגשת היוצרת חיבור עמוק עם התינוק. כאשר מרגישים את התנועות בצורה חזקה יותר, זה נותן גם לבן הזוג הזדמנות להשתתף ממש בצורה פיזית בהריון.

מהרגע שתתחילי לחוש בתנועות העובר ועד סיום ההריון ניתן לחלק את התקופה לשתיים. בתקופה הראשונה, התינוק עדיין קטן, ולכן יש לו מקום רב לזוז ברחם.

את תחושי את התזוזה שלו כמין פרפרים בבטן (וגם ההתרגשות תתרום לכך). בתקופה המאוחרת יותר,כאשר העובר כבר גדול וממלא חלק נכבד מתוך חלל הרחם, התנועות שלו יהיו קצרות יותר. את תוכלי להרגיש חבטות ובעיטות שלפעמים אפילו יכאיבו מעט. אל תכעסי עליו, זה הכל חלק מההתעמלות היומית שלו.

ספירת תנועות עובר

אחד הדאגות הגדולים של אמהות במהלך ההריון הוא חוסר הידיעה על מצב העובר בכל רגע. ספירת תנועות עובר היא כלי מצויין לוודא שהעובר בבטנך מרגיש טוב ואינו במצוקה כלשהי.

מתי כדאי לבצע ספירת תנועות עובר?

אם את מרגישה שדפוס התנועות של תינוקך משתנה מאוד לאורך כמה ימים יחסית למה שהכרת, או שאת חשה ירידה גדולה בכמות התנועות, בצעי ספירה של תנועות העובר. אם הספירה אינה תקינה, התייעצי עם הרופא שלך.

כיצד מבצעים ספירת תנועות עובר?

ספירת תנועות העובר מתבצעת בדרך הבאה: כאשר התינוק בשעה פעילה שלו, שבי בשקט וסיפרי כמה זמן לוקח לו לבצע 10 תנועות. במצב אידיאלי את תרגישי 10 תנועות בתוך שעתיים (סביר להניח שזה יקרה תוך זמן קצר הרבה יותר). אם לא הרגשת 10 תנועות תוך שעתיים, נסי להסתובב קצת ואולי לאכול משהו מתוק. חזרי על הספירה אחרי שהמתנת שעה נוספת.

אם לא חשת עשר תנועות עובר גם במשך השעתיים האלו, כדאי שתתייעצי עם הרופא האישי שלך. בכל מקרה, לא כדאי להבהל סתם ולבצע את הבדיקה כשאת רגועה ויכולה לשים לב לכל תנועה מתנועות העובר.

מידע נוסף על מעקב הריון

יומן הריון השתרשות הריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן