שמירת הריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שמירת הריוןבמצבים מסויימים כאשר יש סכנה לאם ההריונית, לעובר או לתקינות ההריון מומלץ לאישה מנוחה בבית הקרויה שמירת הריון. יש דרגות שונות של שמירת הריון, החל מהוראה להישאר במיטה כל הזמן ועד מנוחה חלקית במיטה כאשר ניתן לפעמים אף לצאת מהבית. תקופת שמירת ההריון יכולה לנוע ממספר ימים בודדים ועד כל תקופת שארית ההריון, החל מהזמן שממירת ההריון הומלצה.

מצבים בהם מומלצת שמירת הריון

שמירת הריון היא נושא שנוי במחלוקת – יש רופאים שמאמינים בה מאוד ויש כאלה שמפקפקים ביעילותה ובנחיצותה. בכל מקרה,חשוב להבין שלא בכל מצב בעייתי את תישלחי לשמירת הריון, אלא רק אם הרופא המטפל בך סבור שיש סכנה מוחשית אם לא תנוחי בבית.

בין המצבים שלעיתים גוררים המלצה לשמירת הריון ניתן למצוא את שליית הפתח, סכרת הריון, רעלת הריון, היסטוריה של הפלות עקב חוסר יכולת של צוואר הרחם לשאת את ההריון ולפעמים גם בהריונות מרובי עוברים. כמובן שכל מקרה לגופו וגם אם יש לך את אחד המצבים הללו, לא בטוח שהרופא יורה לך על שמירת הריון.

אם הומלצה לך שמירת הריון חשוב שתבדקי עם הרופא האם מדובר על מנוחה מוחלטת במיטה או שאולי את יכולה להסתובב בבית או אפילו לנסוע לעבודה למספר שעות.

איך מוציאים את המירב משמירת הריון?

שמירת הריון, גם אם היא מסייעת לתקינות ההריון עצמו, היא בעלת צדדים פחות טובים. הבעיות העיקריות איתה הן שעמום, חוסר נוחות וכמו כן שיש לך יותר מדי זמן להתעסק עם הבעיות בהריון שלך. אז מה עושים?

קודם כל נרגעים! שמירת הריון היא לא דבר כל-כך נדיר והיא מומלצת לבין 10-20% מהנשים. אצל רוב הנשים במצב זה, הכל מסתיים בכי טוב, בלידה של ילד בריא וחמוד.

דבר שני, היות ואת כבר במיטה, נסי ליהנות מזה כמה שיותר ולהפיק מכך את המירב. לשם כך חשוב שתדאגי שהסביבה שלך היא נוחה ונעימה ככל הניתן. תקני לך מצעים נוחים ומפנקים, תדאגי שיש טלוויזיה וספרים בחדר ושהכל נמצא בהישג יד. כדאי שיהיו איתך בחדר גם כל מיני חטיפים (בריאים כמובן). מעבר לכך, בזמן שמירת הריון חשוב מאוד לבקש ולקבל עזרה מחברים ומשפחה, גם בביצוע מטלות הבית וגם על מנת שיישבו איתך ויעזרו לך להעביר את הזמן בנעימים.

שמירת הריון – זכויות האישה

אחד הדברים שמפחיד נשים רבות בשמירת הריון הוא מה יקרה עם העבודה שלהן – האם יפוטרו? מה עם הזכויות הסוציאליות? ועוד. גם פה, אפשר להירגע. שמירת הריון מוגדרת בחוק כאחד המצבים בהם האישה בהריון, שלה גם ככה זכויות מיוחדות, היא מוגנת במיוחד. עיקרי הזכויות שמובאות פה הן עבור נשים שהומלצה להן שמירת הריון של מעל 30 יום:

  • את זכאית לפיצוי כספי מהביטוח הלאומי על אובדן השכר בזמן תקופת שמירת ההריון. זאת בתנאי ששולמו עבורך דמי ביטוח לאומי ב-6 חודשים לפחות מתוך 14 החודשים האחרונים.
  • תקופת שמירת ההריון נחשבת בצבירת וותק לצורך תנאים סוציאליים.

לסיכום, במצבים מסויימים של הריון בסיכון, הרופא עשוי להמליץ לך על שמירת הריון, כלומר מנוחה בבית או אפילו במיטה. מצב זה אינו נדיר ולא צריך להיבהל ממנו יתר על המידה. עם זאת, חשוב למלא את הוראות הרופא כלשונן.

אם הומלצה לך שמירת הריון, נסי להפוך את המיטה ואת הבית לסביבה הנעימה ביותר שאת יכולה וקבלי את כל העזרה שאת יכולה. אל תחששי מאובדן העבודה או הזכויות הסוציאליות שלך משום שבתקופת שמירת הריון החוק מגן עלייך לגמרי.

מידע נוסף על הריון בסיכון גבוה

הריון בסיכון עקב מצב האם הריון בסיכון על רקע שלייתי הריון בסיכון על רקע עוברי טיפול והשגחה
סכרת הריון
רעלת הריון
היפרדות שיליה
שליית פתח
דימום בהריון
הריון תאומים
הריון מחוץ לרחם
שמירת הריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן