שבוע הריון 10

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

התפתחות תינוקך

התינוק שלך כבר זז במרץ בתוך הרחם, אבל הוא קטן מדי מכדי שתוכלי לחוש זאת – גודלו כרגע הוא כ-3 סנטימטרים ומשקלו כ-5 גרמים. עד השבוע העשירי, כל האיברים החיוניים כבר נוצרו והם מתחילים לעבוד ביחד.

בכל יום דברים חדשים מתפתחים בגופו של התינוק: אצבעות הידיים והרגליים מתחילות להיפרד, ציפורניים קטנטנות מתפתחות ותחילתו של שיער מופיע על ראש התינוק. בנוסף לשינויים החיצוניים, ישנה התפתחות פנימית רבה: ניצני שיניים נוצרות בתוך פיו של התינוק (כמובן שהן עדיין לא גלויות), העצבים מתפתחים ואם יש לך בן, הוא מתחיל לייצר את ההורמון הגברי טוסטסטרון.

שבוע 10 הוא נקודת ציון במהלך ההריון. קודם כל, צלחת כרגע רבע מתקופת ההריון! דבר נוסף הוא שאחרי השבוע העשירי כמעט ולא מתפתחים מומים מולדים בעובר. השלב הקריטי ביותר בהריון עבר, אולם את חייבת להישאר ממושמעת לכל אורך ההריון בכל הנוגע לתזונה, וכמובן שאין לצרוך כלל סיגריות, סמים ואלכוהול.

הגוף שלך

בשלב זה, עדיין קשה להבחין שאת בהריון אף שאת כנראה מרגישה את זה טוב מאוד: עייפות, מצבי רוח ובחילות עלולים להיות חלק משגרת יומך. אל דאגה – תוך שבועיים שלושה זה יעבור ואת תרגישי טוב הרבה יותר.

בשלב זה מתחילה גם עלייה מהירה במשקל התינוק ובעקבות זה גם במשקלך שלך. קבלי זאת בכיף, זה חלק מכל העניין. גם השדיים שלך מתחילים לגדול ואת תאלצי לרכוש חזיות חדשות שיהיו לך נוחות ותומכות מספיק.

אצל הרופא המטפל שלך את תעברי מספר בדיקות כמו בדיקת משקל, לחץ הדם שלך ואולי אף בדיקת שתן. הרופא עשוי גם לשלוח אותך לבדיקת דם על מנת לגלות אם את מחוסנת למחלות שונות כמו אדמת וחצבת ועל מנת לבדוק מהו סוג הדם שלך.

בדיקה נוספת שהרופא שלך עשוי לעשות, והיא גם המרגשת מכולם, היא בדיקת הדופק של התינוק. בעזרת בדיקת אולטראסאונד או אמצעים אחרים תוכלי לראות ולשמוע את ליבו של הקטנצ'יק (או קטנצ'יקית) הולם בפעם הראשונה!

מה צריך לבצע?

  • אם עוד לא היית אצל רופא הנשים שלך, גשי לבדיקה ראשונה בהריון. חשוב שתשמרי על תיק מעקב הריון מסודר, בו מתועדות כל הבדיקות ותוצאותיהן.
  • המועדים לבדיקת שקיפות עורפית ובדיקת סקר טרימסטר ראשון הם בשבועות 11-13 להיריון. אם עוד לא קבעת תור, כדאי שתעשי זאת במהרה.
  • אם לא ביצעת בדיקות גנטיות עד עכשיו, כדאי לבצע אותן כמה שיותר מהר.
  • אם הינך מעל גיל 35 או שיש לך עבר של הריונות בעייתיים או היסטוריה של מחלות גנטיות במשפחה, כדאי שתיגשי לייעוץ גנטי. בעקבות הייעוץ, את עשויה לבחור לעשות בדיקת סיסי שליה או מי שפיר. את בדיקת סיסי השליה ניתן לעשות החל משבוע 11 ולכן כדאי לקבל ייעוץ כבר עכשיו. שימי לב שקשה להשיג תור עבור בדיקת סיסי שליה ולכן עלייך להזדרז אם את מעוניינת בבדיקה זו.
  • להקפיד על תזונה נכונה ובריאה לך ולתינוק: מזונות עשירים בסידן וחלבונים כמו מוצרי חלב, דגים ובשר (שיהיו מבושלים טוב טוב…).
  • להמשיך ליטול חומצה פולית (עד סוף שליש ראשון).
  • לשתות הרבה – זה טוב לצרכיו של התינוק, וכמו כן מקטין את הסיכון לדלקות בדרכי השתן.

שבועות הריון

שבוע הריון 1 שבוע הריון 2 שבוע הריון 3 שבוע הריון 4 שבוע הריון 5
שבוע הריון 6 שבוע הריון 7 שבוע הריון 8 שבוע הריון 9 שבוע הריון 10
שבוע הריון 11 שבוע הריון 12 שבוע הריון 13 שבוע הריון 14 שבוע הריון 15
שבוע הריון 16 שבוע הריון 17 שבוע הריון 18 שבוע הריון 19 שבוע הריון 20
שבוע הריון 21 שבוע הריון 22 שבוע הריון 23 שבוע הריון 24 שבוע הריון 25
שבוע הריון 26 שבוע הריון 27 שבוע הריון 28 שבוע הריון 29 שבוע הריון 30
שבוע הריון 31 שבוע הריון 32 שבוע הריון 33 שבוע הריון 34 שבוע הריון 35
שבוע הריון 36 שבוע הריון 37 שבוע הריון 38 שבוע הריון 39 שבוע הריון 40

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן