עיסוי תינוקות

עיסוי תינוקות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

עיסוי תינוקות

עיסוי תינוקותאם אתם בהריון או שאתם כבר הורים צעירים, ודאי כבר שמעתם על הנושא של עיסוי תינוקות. אם כן, כנראה שגם שאלתם את עצמכם את השאלות המתבקשות- מהו בעצם עיסוי תינוקות? האם זה דומה לעיסוי אצל מבוגרים? מה נרווויח מכך? וכמובן – איך מבצעים עיסוי תינוקות? בכתבה זו ננסה להסביר לכם מדוע כדאי לבצע עיסוי תינוקות לתינוק שלכם, מה תוכלו להפיק מעיסוי התינוק, ואיך תוכלו ללמוד לבצע זאת.

עיסוי תינוקות – למה זה טוב בכלל?

עיסוי תינוקות שונה מעיסוי מבוגרים ב…הכל בעצם. ראשית, הסיבה לביצוע עיסוי תינוקות היא שונה מהסיבה מדוע מבוגרים מקבלים עיסוי. לרוב, אדם מבוגר ייגש לעיסוי כאשר יש לו כאבים בגב, ברגליים, במפרקים או כאשר הוא נתון בלחצים גדולים, נפשיים או פיזיים.

עיסוי תינוקות הוא שונה בתכלית – אנו לא מעסים את התינוק שלנו על מנת להקל על מפרקים כואבים או להקל על לחצי חיי היום-יום של התינוק. הסיבה בעיקרית לעיסוןי התינוק היא חיזוק הקשר בין ההורים והתינוק באמצעות מגע שהוא אולי החוש הבסיסי ביותר שלנו. בתחילת חייו של התינוק, הראיה והשמיעה שלו שלו אינן מושלמות. לעומת זאת העור שלו יוכל לחוש במגע ואף להנות מכך.

במהלך העיסוי נוצר קשר עין בין ההורה המעסה ובין התינוק וגם זה מחזק את הקשר ביניהם. לאורך הזמו בו תבצעו עיסוי תינוקות עם ילדכם תוכלו גם ללמוד אחד את השני – אתם תוכלו ללמוד מה נעים לו, ולקבל חיזוקים דרך קולות שונים של התינוק, תנועות ואף חיוכים (החל מגיל של מספר חודשים). גם התינוק ילמד להכיר אתכם בצורה נהדרת דרך המגע הבלתי אמצעי שזוכים לו בעיסוי תינוקות.

יתרונות בעיסוי תינוקות

מעבר להידוק הקשר בין ההורים לבין התינוק, יש לעיסוי תינוקות יתרונות נוספים שחלקם באים לידי ביטוי גם בתחום הפיזי והגופני אצל התינוק. לפעמים עיסוי תינוקות מסייע לתינוקות עם קשיי שינה, לישון טוב יותר. העיסוי עשוי גם לסייע לפעילות מערכת העיכול ולכן להקל על גזים אצל תינוקות. בנוסף עיסוי התינוקות יכול לעודד גדילה והתפתחות תקינה אצל תינוקות, כולל התפתחות טובה של טונוס השרירים.

מעבר לכך, עיסוי התינוק יכול לחזק את הביטחון העצמי שלכם כהורים, ולתת להורה זמן איכות מיוחד עם הילד. דבר זה נכון במיוחד עבור האב, משום שלאם מניקה יש זמן איכות מיוד משלה עם הילד. אם אינך מניקה, עיסוי תינוקת יכול להוות תחליף מצויין עבורך.

אם יש אחים גדולים מספיק (ורק אם הם מעוניינים בכך), ניתן לתת גם להם להשתתף בעיסוי התינוקות. דרך כך תוכלו להתחבר כמשפחה ולעודד את הקשר בין האחים.

איך מתבצע עיסוי תינוקות?

תוכלו לבצע את עיסוי התינוקות בעצמכם, כאשר יש להיות עדינים ולא ללחוץ בחוזקה יותר מדי. ישנם מספר איברים שאסור לעסות במהלך עיסוי תינוקות – איברי המין, עמוד השידרה וכן לא לגעת בעיניים, בתוך האוזניים ובפי הטבעת.

באופן כללי, אם תהיו עדינים ותעבדו בהגיון ולפי האינטואיציות שלכם, אתם תבצעו עיסוי תינוקות מצויין ואין סיבה שתפגעו בתינוק שלכם.

על מנת לבצע עיסוי תינוקות טוב אף יותר ולהרוויח כל מה שתוכלו מכך, תוכלו לגשת ללמוד מאנשי מקצוע בתחום. תוכלו לגשת לקורסים קצרים המלמדים עיסוי תינוקות שניתנים על ידי מדריכות הכנה ללידה, או אפילו לקורסים נרחבים הניתנים על ידי מכללות ומכונים גדולים יותר.

לסיכום, ישנם יתרונות רבים בביצוע עיסוי תינוקות. חלק מהיתרונות הם גופניים אך המטרה העיקרית המושגת בעיסוי תינוקות היא הידוק הקשר ביניכם לבין ילדכם, דרך מגע ישיר ובלתי אמצעי.

מידע נוסף על התפתחות תינוקות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן