עיסוי פרינאום

עיסוי פרינואום

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

עיסוי פרינואום

עיסוי פרינאוםבתהליך הלידה, כאשר התינוק יוצא החוצה, נרתיק האישה נמתח מאוד על מנת לאפשר לתינוק מעבר. כדי לדאוג שהנרתיק גמיש מספיק, ניתן לבצע בשבועות האחרוני של ההריון עיסוי פרינאום. עיסוי זה, של החלק התחתון של הנרתיק, נועד להכין אותו לקראת הלידה.

החלק בין הנרתיק לפי הטבעת של האישה נקרא בלועזית פרינאום (בעברית זהו החיץ בין הנקבים או פשוט: חיץ). הוכח שעיסוי הפרינאום מסייע במניעת קרעים בחיץ או בצורך בחיתוך יזום של החיץ על ידי הרופא (אפיסיוטומיה).

כיצד לבצע עיסוי פרינאום?

עיסוי פרינאום מתבצע לקראת סוף ההריון, בדרך כלל מהשבוע ה-35 ואילך. האם יכולה לבצע את העיסוי בעצמה, או שהוא יכול להתבצע על ידי בן הזוג, דבר היכול אף להוסיף לאינטימיות בין בני הזוג ולחיבור בן הזוג לתהליך.

אלה הצעדים הדרושים לשם ביצוע עיסוי פרינאום נכון ובטוח:

  • רחצו ידיים במים וסבון. בצעו את העיסוי במקום בו אתם חשים בנוח כמו המיטה בחדר השינה שלכם. פירשו מגבת על המיטה והאישה תשכב כאשר האגן שלה מונח על המגבת.
  • השתמשו בשמן ייעודי לעיסוי פרינאום כמו שמן שקדים המיועד לכך. שימו מעט שמן על כף היד ועל האצבעות.
  • הכניסו מעט מאוד מהאצבע המורה פנימה לתוך הנרתיק והחלו לעסות בצורה עדינה מאוד לאורך דופן הנרתיק, לכיוון החלק התחתון (הקרוב לפי הטבעת) ואז לצד השני בתנועה המזכירה את האות U. אין להגיע כלל לחלק העליון של הנרתיק (בו נמצא הדגדגן). אם האישה חשה כאבים או תחושת צריבה, יש לנסות לבצע תנועות עדינות יותר. אם זה לא עוזר, כדאי להתייעץ עם רופא.
  • בצעו זאת במשך שלוש עד חמש דקות.
  • בפעמים הבאות ניתן להוסיף עוד אצבע, כלומר לעבוד עם שתי אצבעות וניתן להגיע עד שלוש אצבעו, וניתן להעמיק מעט את עומק ההכנסה של האצבעות לנרתיק. בכל מקרה, אם האישה חשה כאב, כדאי להרפות מעט. ניתן גם להעלות את משך הזמן בו מתבצע עיסוי פרינאום כך שיימשך בין עד עשר דקות.
  • ללידה הביאו בקבוק סגור של שמן לעיסוי הפרינאום על מנת שהמיילדת תוכל לעסות את נרתיק האישה במידת הצורך.

עיסוי פרינאום – מה אסור לעשות?

  • הרעיון המרכזי של עיסוי פרינאום הוא הדרגתיות, כלומר להגמיש את הנרתיק לאט לאט ולא בפתאומיות. לכן, רק כשהאישה מוכנה לכך, העמיקו את שיעור הכנסת האצבע לנרתיק והוסיפו עוד אצבעות לתהליך. עיסוי לא זהיר או פראי עלול לגרום ליותר נזק מתועלת.
  • יש להשתמש בשמן ייעודי בלבד. במיוחד חשוב להימנע בשימוש שמנים המעודדים פטריות כמו שמן נבט חיטה.
  • אם האישה סובלת מזיהום, דלקת או פטריה בנרתיק, אין לבצע עיסוי פרינאום. אין לבצע גם אם ישנם פצעי הרפס.
  • העיסוי מתבצע בחלק התחתון של הנרתיק בלבד, ואין לבצע אותו בחלק העליון בו נמצא הדגדגן.

זוגות רבים מוצאים את כל העניין מעט מביך, אך חשוב לדעת שניתן להמנע מבעיות לא נעימות במהלך הלידה כמו קרעים בחיץ, בעזרת התהליך הפשוט של ביצוע עיסוי פרינאום.

מידע נוסף על הכנה ללידה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן