עייפות בהריון

עייפות בהריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

עייפות בהריון

עייפות בהריוןבשליש הראשון, רוב הנשים יחושו עייפות בהריון, שמתבטאת בכך שכבר בשמונה בערב הן יתקשו לשמור את העיניים פתוחות. אפילו אם את יצור לילי בדרך כלל, סביר להניח שהעייפות לא תפסח גם עלייך.

אם את אכן עייפה באופן בלתי סביר, התאזרי בסבלנות משום שלרוב, עד השליש השני, תופעה זו נעלמת. מאוחר יותר בהריון, כאשר המשקל שלך גבוה, ואת לא יכולה לחכות כבר ללידה, את ודאי תהיי שוב עייפה, אך זוהי עייפות מסוג שונה לגמרי.

הגורמים לעייפות בהריון

אם היית מסוג האנשים ששעות הפעילות העיקריות שלהן הן מעשר בלילה והלאה, ופתאום את מוצאת את עצמך מעוכה מעייפות כבר בשמונה, כדאי שתתחילי לחשוד שמא את בהריון.

אז מה בעצם קורה שם? בשלב הראשון להריון העובר הוא יצור כל כך קטן שקשה להבין כיצד הוא מצליח להשפיע עלייך בצורה כל כך דרסטית.

בעצם לתופעת עייפות בהריון ישנם מספר גורמים. ראשית, ההורמונים הרבים המשתוללים בגופך ובראשם הפרוגסטרון, הם אחראים ראשיים לבעיה. שנית, לפעמים יש קושי לשמור על שנת לילה תקינה, במיוחד כאשר את קמה מספר פעמים כל לילה בשביל ללכת להשתין. כאשר מוסיפים לכך בעיות נוספות שהן אופייניות להריון כמו בחילות, צרבות ועצירות, ואת ההתרגשות שמלווה את ההריון, אין פלא שאת מהדורת החדשות של שמונה את כבר רואה בעיניים חצי עצומות…

עייפות בהריון – דרכי התמודדות

בניגוד לתופעות אחרות בהריון כמו צרבות או בחילות שנגדן יש דברים לעשות (לא שזה תמיד עובד), עייפות בהריון היא תופעה שתלויה בעיקר במזל. או שאת עייפה מאוד או שהתמזל מזלך ומצבך נשאר כפי שהיה לפני ההריון. עם זאת, ישנם דברים רבים שאת יכולה לעשות על מנת להתמודד עם העייפות בצורה טובה יותר. לכל אישה יעזרו דברים שונים, אז נסי וראי מה עובד בשבילך:

  • שימי לב לסימנים של הגוף שלך. במילים אחרות, אל תילחמי בעייפות. אם את עייפה, נסי ללכת לישון גם אם השעה מוקדמת מאוד. זכרי שעייפות בהריון מתרחשת בדרך כלל לזמן מוגבל, ועד השליש השני זה ככל הנראה יעבור. אם יש לך אפשרות לנוח, אפילו לרבע שעה במהלך היום, זה עשוי חטעון את המצברים שלך עד הערב.
  • שינויים בלוח הזמנים שלך – אם יש לך אפשרות, נסי להמעיט בפגישות ובבילויים בזמן הקרוב. אם את יכולה לקחת יום חופש מדי פעם, מה טוב. בכל מה שקשור לעבודות בבית או לטיפול בילדים (אם כבר יש לך) נסי לקבל קצת יותר עזרה ולתת לאחרים לדאוג לכך, לפחות עד שהעייפות בהריון תחלוף.
  • תזונה -.התפריט שלך צריך להיות עשיר יותר בקלוריות, אולם תוספת זו חייבת לבוא ממזונות בריאים כמו פירות, ירקות, דגנים ובשר רזה ולא ממזונות שומניים כמו צ'יפס מטוגן וכדומה. אם תאכלי בריא, מובטח לך שתרגישי קלה יותר ולגוף שלך יהיה יותר אנרגיה לעבור את היום.
  • שתי הרבה – שתיה מרובה חשובה גם היא על מנת לשמור על הרגשה תקינה ועל אנרגטיות לאורך היום. בניגוד למה שניתן לחשוב, עייפות בהריון לא תיפתר בעזרת שתיית קפה, ולמעשה כדאי שתימנעי ככל הניתן מצריכת קפאין.
  • פעילות גופנית – גם אם את מרגישה שאין לך כוח אפילו לעמוד, כדאי שתבצעי מדי פעם פעילות גופנית קצרה כמו הליכה קלה. זה מובטח לעזור להרגשה טובה ורעננה יותר. לאורך היום, נסי לעצור מדי פעם ולקום מהכיסא על מנת ללכת מעט ולהתמתח.

לסיום, החזיקי מעמד! אצל הרוב המוחלט של הנשים התופעה עוברת עד סוף השליש הראשון, ובמהרה עייפות בהריון תהיה נחלת העבר.

תופעות נפוצות בהריון

בחילות בהריון
כאבי גב בהריון
צרבת בהריון
בצקות בהריון
גירודים בהריון
גזים בהריון
עצירות בהריון
טחורים בהריון
דליות בהריון
כתמי הריון
גודש באף בהריון
השתנה תכופה בהריון
דימום בתחילת הריון
הפרשות בתחילת הריון
דלקת בדרכי השתן בהריון
התכווצויות שרירים בהריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן