סימנים להריון

סימנים להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

סימנים להריון

סימנים להריוןמשהו מרגיש מוזר אצלך? את לא חשה כתמול שלשום? אם את פעילה מינית, כדאי שתחשבי אולי מדובר בסימנים להריון. יכול להיות שתככננת את ההריון ויכול להיות שזה מגיע בהפתעה.

בכל מקרה, ישנם סימנים מקדימים שצריכים לגרום לך לחשוד שמא מדובר בסימני הריון ולגשת לערוך בדיקת הריון ביתית (או בדיקת דם לזיהוי ההריון).

כל אישה חווה את ההריון בצורה שונה, ואפילו יש שוני אצל אותה אישה, בין הריון להריון. מסיבה זו, גם הסימנים להריון הם שונים מאישה לאישה, אולם ישנו סימן אחד שיחזור אצל כל הנשים בהריון והוא האיחור או אי הופעת המחזור. כמובן שאיחור בווסת אינו בהכרח סימן להריון, אולם יש להתחיל לחשוד בכך.

בכתבה זו נמנה נספר סימנים להריון שהם נפוצים בקרב נשים בשלבי ההריון המוקדמים. לא כל הנשים יחווה את כל הסימנים הללו וישנם אף סימנים נוספים להריון שהם נדירים יותר. עם זאת, סביר להניח שאם את בהריון, את תחווי כנראה לפחות את אחד מסימני ההריון הללו.

סימנים נפוצים להריון

  • איחור במחזור – זהו, כאמור, הסימן השכיח ביותר שמביא נשים לבדוק אם הן בהריון. גם אם את בהריון, לפעמים יופיע דימום, אולם לרוב הוא יהיה שונה, קל יותר וקצר יותר.
  • דימום בשל השתרשות ההריון – אחת מהסיבות לדימום שדווקא מהווה את אחד מהסימנים להריון הוא דימום שנוצר בשל התחפרות של הביצית המופרה אל תוך דופן הרחם, תופעה הנקראת השתרשות הריון. תופעה זו מתרחשת לרוב בין 6-12 ימים לאחר ההפרייה.
  • רגישות בשד – אחד מהסימנים להריון שמופיע מוקדם יחסית הוא רגישות ו/או נפיחות בשדיים.
  • שינוי צבע השד – עוד סימן הריון שקשור בשדיים הוא התכהות של העטרות שמקיפות את פטמות האישה ההרה.
  • עייפות – אם את רגילה להיות חיית לילה ולפתע את מתרסקת כבר בשמונה בערב, זה בהחלט יכול להיות סימן להריון. עייפות יכולה להופיע כבר בשבועות הראשונים לאחר ההפרייה.
  • בחילות – בחילות בהריון נקראות גם בחילות בוקר, אולם למעשה הן יכולות לקרות במהלך כל היום. זה אולי אחד מסימני ההריון המפורסמים ביותר והוא עלול להופיע בין שבועיים עד שבעה שבועות ממועד ההפרייה. חלק מהנשים יהיו ברות מזל ולא יחוו כלל בחילות בהריון. הבחילות יכולות להיות מלוות בהקאות או לא.
  • כאבי גב – אם מופיעים אצלך כאבי גב תחתון, זה עשוי להצביע על הריון.
  • כאבי ראש – ריבוי ההורמונים בגוף האישה ההרה (אסטרוגן, פרוגסטרון ועוד) עלולים לגרום לכאבי ראש.
  • השתנה תכופה – לקראת אמצע השליש הראשון להריון, כלומר כ-8 שבועות אחרי ההפרייה, את עלולה לגלות שאת מבקרת בשרותים לעיתים הרבה יותר תכופות מבעבר. אם לא חשדת בכך עד עכשיו, כדאי שתחשבי אם מדובר באחד מהסימנים להריון.
  • שינויים בהרגלי צריכת המזון – אם יש לך חשק רב לסוגי מזון מסוימים (זו אינה קלישאה!) או שמזונות אחרים שאת בדרך כלל אוהבת, דוחים אותך עכשיו, יכול להיות שאת בהריון. תופעות אלו עלולות להמשך לאורך כל תקופת ההריון.

אם את בהריון, כנראה שתחווי לפחות אחד מסימני ההריון הללו. אם זהו המצב, רכשי בדיקת הריון ביתית או שתקבעי תור לצורך בדיקת דם שתאשר את קיום ההריון. חשוב שתבצעי את הבדיקות הללו משום שסימנים להריון עשויים גם להטעות לפעמים. אם את אכן בהריון, אנו מאחלים לך הריון קל, בריא ומוצלח.

מידע נוסף על כניסה להריון

סימנים להריון הריון בגיל 40

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן