סטטוס: (נ)פלתי

סטטוס: (נ)פלתי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

סטטוס: (נ)פלתי

סטטוס: (נ)פלתיהבן שלי מדבר!כלומר, בערך מדבר, אתם יודעים. את חלק מהדברים שהוא אומר, רק אני ואשתי מכל העולם נבין אותו , אבל עדיין – יש לו רצון מסויים והוא מספר לנו אותו. בעיניי זה מדהים. זה יכול להיות כל דבר: 'דור' (כדור), 'עופה' (עוד פעם), 'אוגו' (יוגורט) או 'בואי' כשהוא רוצה שנבוא (וזה לא משנה אם הוא קורא לי או לאשתי).

תקשורת באוצר מילים מצומצם

דבר אחד שדי מדהים אותי הוא היכולת שלו לתקשר את כל מה שהוא רוצה לסביבה עם אוצר מילים מאוד צנוע יחסית. יצא לי בעבר לנסות ללמוד שפות חדשות כמו ספרדית, גרמנית וערבית. בכל אחת מהשפות ובמיוחד בספרדית הגעתי למצב בו היה לי אוצר מילים גדול למדי, משמעותית יותר גדול מאוצר המילים של ילד בן שנתיים, ועדיין הרגשתי כאילו אין לי מספיק כלים על מנת להעביר מסרים, אפילו מסרים פשוטים ביותר.

אני מניח שזה מאוד קשור לביטחון העצמי שלנו ולחשש שנביך את עצמנו אם נאמר משהו לא לגמרי נכון. לילד קטן שמתחיל לדבר אין בדרך כלל את החשש הזה. לא אכפת לו לעשות טעויות או להביך את עצמו, ולכן הוא מצליח בכך יותר ממבוגר. אני חושב שאפשר ללמוד מזה הרבה, ושכדאי להעז ולנסות, כי רק כך באמת ניתן להצליח.

 

שכל העולם ידע!

עוד דבר מצחיק שהבן שלי עושה זה שהוא מקריין את מה שקורה לו. לדוגמא, כל פעם שהוא נופל (וזה קורה לא מעט), הוא מודיע לעולם: 'נפלתי' (הוא מבטא את זה 'פלתי'). זה די מצחיק כשאתה חושב על זה שהוא מודיע לנו מה קורה כאילו אנחנו לא יכולים לראות את זה בעצמנו.
כשהוא התחיל לעשות את זה צחקנו ואמרנו שהוא מכין את עצמו לפייסבוק ולעדכון סטטוס ברמה של כל דקה: 'פלתי',…, 'פלתי עופה' …

 

חשבתי על זה גם שאנחנו המבוגרים כבר מבינים את המציאות יותר טוב מפעוטות, שהתפתחנו ושאנחנו כבר קצת מתוחכמים מידי בשביל לספר לעולם בכל רגע מה אנחנו עושים.

 

רגע, בעצם זה לא בדיוק טוויטר?

 

כלום לא משתנה…

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן