מנשא לתינוק

מנשא לתינוק

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מנשא לתינוק

מנשא לתינוקבני אדם היא אולי החיה היחידה שאין לה דרך טובה ונוחה לסחוב את צאצאיה. אצל רוב החיות שאינן סוחבות את צאצאיהן, הרי שבדרך כלל מדובר בצאצאים שיודעים כבר ללכת החל מהיום הראשון לחייהם. בין החיות שסוחבות את צאצאיהן ניתן למצוא את הקוף (שם האם סוחבת את הצאצא על הגב או הבטן) ואת הקנגורו שנמצא בתוך כיס האם בחודשי חייו הראשונים.

אצל בני האדם, בגלל הבעיה הנ"ל, הומצא המנשא לתינוק. כמובן שישנה דרך טבעית ואינטואיטיבית לשאת את תינוק או הילד – בידיים של ההורה. הבעיה בנשיאת התינוק בידיים היא שזה לא באמת מאוד נוח, זה נהיה כבד כשהתינוק מתחיל לגדול והגרוע מכל – זה מנטרל את ההורה שנושא את התינוק מביצוע משימות אחרות. במיוחד הדבר בעייתי אם יש כבר ילדים נוספים שמצריכים תשומת לב מההורה.
לפיכך, לא מפתיע הדבר שהיום כמעט לכל ההורים יש מנשא לתינוק, לפעמים אפילו כמה מנשאים מסוגים שונים.

סוגי מנשא לתינוק

השוק היום מפוצץ במגוון עצום של מנשאים לתינוק. באתרי שונים תוכלו למצוא חלוקה של המנשאים לתינוק למספר גדול של סוגים אולם למעשה יש שלושה סוגים עיקריים של מנשא לתינוק:

 • מנשא לתינוק שמורכב מיריעת בד בלבד – הכוונה פה היא שהמנשא לתינוק הוא מעין פיסת בד ארוכה מאוד (לפחות 2-3 מטרים). את הבד ניתן לקשור במגוון קשירות שונות ובכל להתאים את המנשא לנשיאת התינוק מלפנים, מאחור ומהצד במגוון תנוחות המשתנות בין מנשא למנשא.
  יתרונות   – נוח במיוחד לנשיאת תינוקות קטנים, בעיקר בתנוחת עירסול. במצב כזה התינוק קרוב במיוחד לגוף ההורה ומכורבל כמעט כמו ברחם. מבחינת עלויות, זהו הסוג הזול ביותר, באופן כללי.
  חסרונות  – לרוב, מתאים פחות לילדים בוגרים יותר. בנוסף, משום שיש מגוון רחב של קשירות שונות, מנשא הבד לתינוק יצריך מכם להתמקצע בשימוש בו. אם רוכשים מנשא לתינוק מסוג זה, חשוב לבדוק קודם מהן אפשרויות נשיאת התינוק שיש במנשא הנבחר, כיצד יש לקשור את המנשא בכל אפשרות כזו ואת סוג הבד (כדאי לבחור מנשא לתינוק שעשוי מבד כותנה 100%).
 • מנשא צד – הכוונה פה אינה למנשא בה התינוק נישא בצד ההורה, אלא שהמנשא לתינוק מולבש על כתף אחת בלבד של ההורה. שלא כמו מנשא הבד הפשוט, במנשא צד לתינוק משולבים לעיתים גם רכיבים נוספים כמו טבעות, אבזמים ופאוצ'ים. גם במנשאי צד ניתן לשאת את התינוק במגוון רחב של תכונות בהתאם לסוג המנשא הנבחר.
  יתרונות  – מתאים גם לתינוקות בוגרים יותר וקל יחסית לשימוש.
  חסרונות  – לרוב לא מתאים לילדים מגיל 2-3 ומעלה. בנוסף, מנשאי צד לתינוק הם באופן כללי יקרים יותר ממנשאי הבד.
 • מנשא לתינוק מסוג ילקוט – הכוונה פה היא למנשא לתינוק שסוחבים אותו כמו ילקוט כלומר ישנן רצועות גב מתכווננות ומקום ייעודי להניח את התינוק. ישנם מנשאי ילקוט שבהם ניתן לשאת את התינוק הן מלפנים והן מאחור ואילו במנשאים אחרים ישנה רק אפשרות אחת.
  יתרונות  – המשוכלל מבין שלושת הסוגים ומתאים גם לגילאים בוגרים יותר של ילדים. קל לשימוש ובעל אפשרויות נשיאה רבות.
  חסרונות  – בגיל צעיר מאוד של התינוק הוא פחות אינטימי ממנשא הבד. מנשאי הילקוט הם היקרים יותר מבין סוגי המנשא לתינוק.

בכל סוגי המנשא לתינוק, חשוב לבחור מנשא עם סוג בד שיהיה נוח לתינוק ולא יגרה את עורו כמו כותנה 100%.

כאמור, ישנו מגוון רחב מאוד של מנשאים מסוגים שונים כאשר לכל מנשא לתינוק יש יתרונות וחסרונות משלו. כאשר אתם באים לבחור מנשא לתינוק, וודאו שהוא מתאים לשימושכם, לגיל התינוק ולתקציב שלכם.

 

מנשאי תינוק נבחרים:

  מנשא snugli Hug, מתוצרת Evenflo ומשווק ע"י חברת דוקטור בייבי, מהחברות הגדולות בארץ למוצרי תינוקות. ניתן לשאת את התינוק במנשא עם הפנים לכיוון האם או לכיוון חוץ. הבד של המנש לתינוק הוא נוח, קל לניקוי ולכביסה.

לפרטים נוספים

מנשא גב Town and Country מבית דוקטור בייבי, מהחברות הגדולות בארץ למוצרי תינוקות. המנשא הוא בעל מערכת גב מתכווננת לנוחות ההורה ויכול לשאת תינוק החל מגיל 6 חודשים ועד משקל 18 ק"ג!

מוצרי תינוקות נפוצים

*לפירוט נוסף על המוצרים הכנסו לרשימת ציוד לתינוק.

 עגלות תינוק

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן