מיתוסים על הריון תאומים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מיתוסים על הריון תאומיםקסם ההיריון עם תאומים, ואי ההבנות לגבי המאפיינים הייחודיים של ההיריון, מנציחים שפע מידע שגוי אשר עשוי להשפיע באופן משמעותי על אמהות. כי תאומים לוכדים את סקרנות העולם, ומובילים לשפע הנחות שגויות משעשעות.

כל ההריונות מיוחדים, אך הריון עם תאומים משפיע על האישה והתינוקות ברמה אחרת לחלוטין. ברור שמדובר בשמחה כפולה, אך מדובר אף בהנחות שגויות של אנשים בעלי כוונות טובות. אפילו בעידן המידע, יש משהו בתאומים המשחרר את טבע האמונות התפלות גם בקרב האנשים השקולים ביותר.

לכן ידיעת המיתוסים אודות הריון עם תאומים, והאופן בו הם נבדלים מהמציאות, מסייעים לשמירת השפיות במהלך התקופה המיוחדת ולעיתים המלחיצה הזו.

לידה טבעית לא באה בחשבון

המיתוס הנפוץ לגבי הריון תאומים גורס באופן אוטומטי שיהיה צורך בניתוח קיסרי. זוהי הנחה מוטעית. לא כל התאומים נולדים בהכרח בניתוח קיסרי. קיימות מספר סיבות רפואיות בגללן ניתוחים קיסריים מוצדקים בקרב נשים שונות, ומספר סיכונים הקשורים בהריון עם תאומים עלולים להגביר את הצורך בניתוח קיסרי כאפשרות בטוחה.

יחד עם זאת, חלק מהרופאים מעדיפים לידה טבעית על לידה בניתוח, ופתוחים לשקול לנסות לידה וגינאלית עם תאומים, כל עוד לא קיימים מצבים רפואיים מורכבים המסכנים את התינוקות, והאישה מעדיפה אפשרות זו.

הריונות תאומים עוברים במשפחה

אם לבת הדודה נולדו תאומים, אין פירוש הדבר שקיים סיכוי גבוה מהממוצע שכל בנות הדודות יהרו עם תאומים, אך ההיבט התורשתי תלוי בסוג התאומים. תאומים זהים אינם עוברים בתורשה, וכל הנשים ההרות עשויות ללדת תאומים זהים. יחד עם זאת, תאומים שאינם זהים עשויים להיות תוצאה של תכונה גנטית מצד אם המשפחה.

תאומים מדלגים דור

תאומים שאינם זהים נוצרים משתי ביציות העוברות לאורך הקו הנשי מדור לדור. מיתוס זה עשוי לגרום לאישה הרה להתעלם מהתסמינים המאפיינים הריון מרובה עוברים, היות והיא מאמינה שאינה יכולה להיות בהריון עם תאומים, היות ואימה ילדה תאומים.

הריונות מרובי עוברים הם לרוב תוצאת טיפולי פוריות יקרים

זוהי סברה נפוצה שמשום כך אוכלוסיות בעלי הכנסה בינונית ונמוכה אינם צריכים לדאוג. זאת למרות ששיעורי ההריונות עם תאומים מושפעים מטיפולי פוריות, רוב הריונות התאומים מתרחשים באופן טבעי.

כל אישה הרה סבורה שיש לה תאומים

נשים הרות מסוגלות לזהות נוכחות תאומים במדויק בתחילת ההיריון. בהשפעת מיתוס זה, הרופא נוטה לפטור לעיתים את חשדות האם לגבי ההיריון עם תאומים, ולטפל בה כאילו מדובר בהריון יחיד, כגון הוראות תזונה שגויות במקום הנחיות לגבי תזונה אופטימאלית המתאימה לתאומים, והימנעות מנקיטה בצעדי המעקב והבטיחות הדרושים.

בחילות הבוקר חמורות יותר עם תאומים

כמובן שחלק מהנשים ההרות עם תאומים סובלים מבחילות בוקר חמורות במיוחד, אך לא קיים קשר ישיר בין הריון זה לבין בחילות בוקר מוגברות.

אולטרסאונד הוא השיטה היחידה לזיהוי תאומים

ברור שטכנולוגית אולטרסאונד מזהה במדויק את מספר העוברים, אך בדיקה זו אינה יכולה להיות השיטה היחידה בה ישתמש הרופא לאבחון הריון תאומים. רופאים רבים מאבחנים תאומים באמצעות שמיעת שתי פעימות לב באמצעות הסטטוסקופ, וזוהי השיטה המקסימה ביותר לגלות את החדשות.

כל הריונות התאומים מסתיימים בלידת שני תינוקות

זהו אחד המיתוסים המעניינים ביותר. נכון שהריונות תאומים מתחילים עם שני עוברים, אך במקרים מסוימים, אחד העוברים אינו מצליח לשרוד, בתופעה הידועה בשם 'תסמונת התאום הנעלם'.

ההיריון ימשך לעד

כשאישה הרה עם תאומים, היא עשויה לחוש כאילו ההיריון הולך להיות ארוך במיוחד. במקרה של תאומים, ההפך הוא אפשרות סבירה יותר, שכן רוב התאומים נולדים בסביבות השבוע ה-35 להריון.

הריון תאומים גורם לצבירת משקל עודף עצום

המציאות עשויה להפתיע באופן משמעותי. למעשה, נשים הרות לתאומים מתבקשות על ידי הרופאים והתזונאים להעלות בין 35-45 קילוגרמים נוספים במהלך ההיריון, שהם חמישה קילוגרמים נוספים בלבד למשקל, בהשוואה לנשים הרות עם עובר אחד. רוב הסיכויים הם שהמשקל העודף לא יהיה מוגזם.

קראו: כיצד נוצר הריון רב עוברי?>>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן