ימי מחלה בהריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ימי מחלה בהריוןאם את שכירה ואת בהריון, חלים עלייך כל הכללים והזכויות שחלים על כל שכיר ולכן הזכאות לימי מחלה בהריון והצבירה שלהם אינם נפגעים כתוצאה מההריון. בנוסף, יש לך זכאות לקבלת ימי מחלה בהריון מעבר לימים להם זכאי כל עובד.

בכתבה זו נפרט את המקרים המיוחדים הקשורים בימי מחלה לאישה בהריון, אישה הנמצאת בטיפולי פוריות, אישה שעברה הפלה ואף ימי מחלה להורים. בנוסף נדון במקרה של שמירת הריון. מעבר לכך יש לך עוד זכויות חשובות, לדוגמא – אין לפטר עובדת בהריון. קראי עוד על כך בשאר הכתבות בסדרה.

ימי מחלה בהריון – מקרים מיוחדים

מעבר לזכויות הרגילות הקשורות בימי עבודה, אלה הן זכויות מיוחדות לגבי היעדרות מעבודה במהלך ההריון:

  • אישה בהריון זכאית להיעדר מעבודה לצורך בדיקות שגרתיות בהריון – אם את שכירה המועסקת בהיקף של שבוע עבודה מלא ולפחות 4 שעות ביום, את יכולה להיעדר עד 40 שעות לצורך בדיקות בהריון. אם את עובדת פחות מ-4 שעות ביום, את רשאית להיעדר עד 20 שעות לצורך בדיקות בהריון.
  • טיפולי פוריות – ראשית, אסור לפטר אישה בשל היעדרות בשל טיפולי פוריות. שנית, יש לכל אישה בטיפולי פוריות זכות מיוחדת לימי היעדרות מהעבודה. בכל סבב טיפולים, יכולה האישה להיעדר עד 16 יום (במקום עבודה בו עובדים 5 ימים בשבוע), או עד 20 יום (במקום עבודה בו עובדים 6 ימים בשבוע). בכל מקרה, מדובר בלא יותר מ-4 סבבי טיפולי פוריות בשנה.
  • זכויות אישה שהפילה – אם עברת הפלה, טבעית או יזומה, את רשאית להיעדר שבוע לאחר ההפלה. את יכולה להיעדר אף תקופה ארוכה יותר, אך לא יותר מ-6 שבועות, אם ישנו אישור רופא לכך.
  • בן הזוג של אישה שילדה רשאי לקחת חופשה של עד שבעה ימים, על חשבון ימי המחלה שלו, על מנת לסייע לבת הזוג בהתאקלמות בבית עם התינוק החדש.
  • במהלך חופשת הלידה לא ייפגעו זכויותייך לגבי צבירת ימי מחלה.
  • הורים לילדים – כל עובד זכאי להיעדר עד שמונה ימי עבודה, על חשבון ימי המחלה שלו, בשל מחלת אחד מילדיו.

שמירת הריון

שמירת הריון היא תקופה בה האישה ההרה נאלצת להיעדר מעבודתה מסיבות רפואיות. בזמן זה היא עשויה להיות בבית או בבית החולים, לפי הוראות הרופא. אם את נמצאת בשמירת הריון לתקופה של יותר מ-30 ימים, יש לך זכויות ייחודיות.

ראשית, את זכאית לפיצוי כספי מהביטוח הלאומי על אובדן השכר שלך, וזאת בתנאי ששולמו עבורך דמי ביטוח לאומי ב-6 חודשים לפחות מתוך 14 החודשים האחרונים. שנית, תקופת שמירת ההריון תחשב בצבירת וותק לצורך תנאים סוציאליים כמו צבירת ימי מחלה בהריון.

מידע נוסף על זכויות נשים בהריון

פיטורי עובדת בהריון ימי מחלה בהריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן