10 טיפים יעילים לגידול תאומים ושלישיות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ג010 טיפים יעילים לגידול תאומים ושלישיותידול תינוק אחד עשוי להיות מורט עצבים מספיק, שלא לדבר על גידול שניים או יותר! טיפים אלו יכולים לסייע בהתמודדות עם המאפיינים והקשיים.

  1. זוג ידיים נוספות

בני משפחה וחברים עשויים לחשוש שהם מפריעים ולא יציעו עזרה, אך אין פירוש הדבר שהם לא יהיו מוכנים לסייע ברגע שיבקשו מהם. מומלץ לבקש בן משפחה או חבר לסייע עם פעולה מעשית, כגון לבשל או לכבס.

בן הזוג יכול לקחת על עצמו משימות פרטניות הקשורות לגידול התאומים או השלישיות. או שבן משפחה או חבר ישמחו לבשל עבור המשפחה בכל ביקור, או להשגיח על התינוקות כשהאם מנסה לישון מעט.

2. סדר עדיפויות

ברגע שיש תאומים או שלישיות בבית, אישה אינה יכולה לעשות הכול. אי אפשר לשמור על רמה גבוהה של עבודות בית ולהישאר שפויה. אך אם אישה אינה יכולה לשאת את המחשבה של לבישת חולצת טריקו שאינה מגוהצת, עליה להחליט על סדר עדיפויות.

אולי ניתן להתעלם מהחלונות המאובקים למשך מספר שבועות, או לשטוף את הבית אחת לשלושה ימים במקום מדי יום. מומלץ לבשל ארוחות פשוטות או לקבל חבילות מזון המוצעות מבני משפחה וחברים. גידול תאומים ושלישיות אינו הזמן להיות בשליטה עילאית. אישה צריכה להבין שהיא אינה סופרוומן, להרפות מעט, וללמוד להאציל חלק מהמשימות לבני משפחה וחברים המוכנים לסייע.

3. הכנה

לאחר שהתינוקות מגיעים הביתה, על ההורים להתכונן להיות במרכז תשומת ליבם בכל עת. כל טיול בחוץ הופך למגוון עצירות מרובות בדרך, שכן אנשים רבים מתעניינים בתאומים ושלישיות, מוצאים שהם מרתקים ומבקשים להציץ לעגלה.

4. שגרה קבועה

מסייעת להתמודדות עם הקשיים, העייפות, וזמני ההאכלה והשינה. ברגע שמבוססת שגרת הארוחות והשינה, מומלץ לדבוק בה, גם במהלך סופי השבוע.

5. האכלה

זה לגמרי אפשרי להניק תאומים, אך האישה תזדקק ליותר תמיכה מבן הזוג ולהדרכה מהרופא. היא יכולה להחליט להניק תינוק אחד, ולהאכיל את השני והשלישי מבקבוק. הנקת שני התינוקות במקביל חוסכת זמן, אך בתחילה התהליך עשוי להיות מסובך, עד למציאת השיטה המתאימה באופן אישי.

6. שינה

מומלץ לישון כשהתינוקות ישנים. עבודות הבית יכולות להמתין. לתאומים או לשלישיות לא אכפת מהכלים בכיור, אך הם יבחינו באימא מותשת, לחוצה ועצבנית!

7. שהות באוויר הצח

פעולה זו עשויה לדרוש מעט זמן הכנות, אך מומלץ לצאת החוצה מדי יום. אפילו הליכה קצרה באוויר הצח תשפר את התחושה. ניתן להניח את התאומים או השלישיות בעגלה או בטיולון ולצאת החוצה. כשיוצאים לזמן קצר, אין צורך להשקיע זמן נוסף באריזת תיק אוכל או חיתולים.

8. סבלנות

החודשים הראשונים הם הקשים ביותר. הכול, החל מהאכלה ועד יציאה מהבית, עשויים להימשך נצח. אישה עשויה להיות עייפה יותר מכפי שהיא אי פעם דמיינה, אך המצב יהפוך להיות קל יותר עם הזמן. מומלץ לעיתים פשוט לשבת וליהנות מהתינוקות, להביט בהם מצחקקים ומשחקים יחד. הם לא יישארו קטנים לאורך זמן, וחשוב להעריך את השנים הראשונות הנפלאות האלו.

9. מעורבות חברתית

מומלץ להתחבר לקבוצת אימהות לתאומים או שלישיות, להיפגש עם אימהות שמבינות בדיוק את הקשיים הכרוכים בגידולם, ולקבל עצות וטיפים להתמודדות.

10. טיפוח עצמי וזוגי

גם כשמתבססת שגרת גידול תאומים ושלישיות מבחינת זמני האכלה, החלפת חיתולים, רחצה ושינה, אישה עשויה להיות מותשת מההתמקדות בתינוקות, ולשקוע בטיפול בהם יותר ויותר. אפילו הפעולה הקטנה ביותר הופכת למתישה כשאישה עייפה ולחוצה. מומלץ לתקשר עם בן הזוג, ולהסתגל ביחד לשינויים המשפחתיים. חשוב שבני הזוג יזכרו שהם מעבר להורים בלבד, וילמדו להקדיש זמן לטיפוח עצמם והשקעה בזוגיות.

אימהות רבות לתאומים ושלישיות סובלות מעצבות ודיכאון לאחר הלידה. מנוחה, חיזוקים מבני המשפחה והחברים מסייעים להתמודדות עם המצב, אך אם הרגשות ממשיכים גם חודש לאחר הלידה, והתסמינים הולכים ומחמירים, הם עשויים להעיד על סימני דיכאון לאחר לידה, המצריכים סיוע רפואי.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן