טחורים בהריון

טחורים בהריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טחורים בהריון

טחורים בהריוןתופעה נפוצה מאוד אצל נשים הרות היא הופעת טחורים בהריון. לעיתים מופיעים הטחורים גם בתקופה שלאחר הלידה. אם את חוששת מהתופעה או שמא את כבר חווה אותה, פה תמצאי הסברים על התופעה, כיצד למנוע אותה ועל דרכי ההתמודדות.

מהם טחורים בהריון בעצם ולמה זה קורה?

הטחורים הינם כלי דם נפוחים באיזור פי הטבעת היוצרים כאבים ודימומים. טחורים בהריון מתחלקים לשני סוגים: טחורים חיצוניים הבולטים החוצה מפי הטבעת והם הסוג השכיח יותר, וטחורים פנימיים שהם הנדירים יותר אך עלולים גם הם לקרות. טחורים עלולים להיווצר אצל כל אדם, אך בתקופת ההריון זוהי תופעה שכיחה במיוחד בשל המשקל הגדול והלחץ שהרחם מפעיל על כלי הדם באיזור פי הטבעת.

טחורים בהריון עלולים גם להגרם כתוצאה מעצירות, שגם היא שכיחה בתקופת ההריון. העצירות גורמת לקושי במתן צואה. בעקבות כך יש להתאמץ יותר, והלחץ העודף שמופעל עלול לגרום להופעת טחורים.

מה ניתן לעשות כדי להימנע מכך?

פעילות מסודרת של מערכת העיכול עשויה למנוע כבר מראש הופעת טחורים בהריון.לכן, כדאי לשמור על תזונה נכונה (כבר בתקופה שלפני ההריון, ותמיד בעצם), ובעיקר לאכול מזון עשיר בסיבים כמו פירות, ירקות ודגנים מלאים. גם צריכת מים רבה עוזרת למערכת העיכול לעבוד בצורה חלקה וללא מאמץ. אם את חשה שמתחילה להיווצר אצלך עצירות, התייעצי עם הרופא שלך לגבי הפחתה אפשרית של צריכת ברזל, מכיוון שעודף ברזל עלול לגרום לעצירות.

בנוסף המנעי מלבישת בגדים לוחצים, בעיקר באזור הישבן, שכן הם עלולים להפריע למחזור הדם ולעודד הופעת טחורים. לבסוף, פעילות גופנית קלה כמו הליכה או שחייה מספר פעמים בשבוע, עשויים לסייע גם הם במניעת טחורים בהריון.

מה עושים אם כבר הופיעו טחורים בהריון?

כפי שכבר ניתן להבין, הפעלת לחץ חזק באזור פי הטבעת הינו גורם משמעותי בהופעת טחורים בהריון. לכן, חשוב מאוד להרפות את האיזור ולהירגע, במיוחד בזמן ביקור בשירותים. לאחר הביקור בשירותים ניתן להניח רטיות המומליס ישירות על הטחורים. זה מרגיע את האזור ומסייע בנסיגה של הטחורים. את רטיות ההמומליס ניתן להשיג בבתי המרקחת, אך בינתיים גם קרח, עטוף בתוך מגבת או פיסת בד, יכולים לעשות את העבודה.

אמבטיה חמה, אליה ניתן להוסיף גם שמנים, עשויה לעזור להרגיע, להרפות ולרכך את האזור. לאחר האמבטיה, כאשר האזור נקי, מרחי משחה ייעודית נגד טחורים, או אם אין לך כזו, פשוט שמן עיסוי או שמן תינוקות. אם כואב לך במיוחד כאשר את יושבת, קני גלגל ים מתנפח פשוט, ושבי עליו. דבר זה ימנע לחץ ישיר על האזור הכואב.

כפי שניתן לראות, ישנן דרכים רבות להתמודד עם התופעה, ובכל מקרה, זכרי שברוב המקרים טחורים בהריון ייעלמו זמן קצר לאחר הלידה.

תופעות נפוצות בהריון

בחילות בהריון
כאבי גב בהריון
עייפות בהריון
צרבת בהריון
בצקות בהריון
גירודים בהריון
גזים בהריון
עצירות בהריון
טחורים בהריון
דליות בהריון
כתמי הריון
גודש באף בהריון
השתנה תכופה בהריון
דימום בתחילת הריון
הפרשות בתחילת הריון
דלקת בדרכי השתן בהריון
התכווצויות שרירים בהריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן