הכנה ללידה

הכנה ללידה

בשליש השלישי להריון כדאי להתחיל ולחשוב על הכנה ללידה. הכנה זו כוללת מספר גורמים, ביניהם לימוד על השלבים הבאים בהריון כמו זיהוי צירים מדומים וצירי לידה וכמו כן יש מספר דברים שכדאי לבצע כמו קורס הכנה ללידה (אם מעוניינים בכך), הכנת תיק לחדר לידה ועוד.

קורס הכנה ללידה

קןרס הכנה ללידה

זוגות רבים בהריון בוחרים להתכונן ללידה דרך קורס הכנה ללידה. הסיבות לכך הן רבות וביניהן ניתן למנות את הצורך להבין את תהליך הלידה על מנת להפיג חששות, להכיר מושגים שהצוות הרפואי ידבר עליהם עם הזוג במהלך הלידה, וחיבור של בן הזוג לתהליך.

עיסוי פרינאום

עיסוי פרינואום

בתהליך הלידה, כאשר התינוק יוצא החוצה, נרתיק האישה נמתח מאוד על מנת לאפשר לתינוק מעבר. כדי לדאוג שהנרתיק גמיש מספיק, ניתן לבצע בשבועות האחרוני של ההריון עיסוי פרינאום. עיסוי זה, של החלק התחתון של הנרתיק, נועד להכין אותו לקראת הלידה.

לידה ראשונה

לידה ראשונה

כל לידה היא חוויה ייחודית, מרגשת וטומנת בחובה שינויים רבים העומדים להתרחש, החל משינויים גופניים, משפחתיים, אפילו כלכליים, ושינויים רגשיים עצומים.

דולה

דולה

המילה דולה באה לתאר אדם התומך באישה במהלך הריון או בלידה. מטבע הדברים, רוב הדולות הן נשים, אם כי ישנו מיעוט של גברים שעוסק בכך. תפקידה של הדולה מתחיל כבר במהלך תקופת ההריון, ממשיך בלידה ונמשך גם לאחריה.

תאריך לידה משוער

תאריך לידה משוער

מיד כשתגלי שאת בהריון, תרצי ודאי לדעת את תאריך הלידה המשוער שלך, כלומר, באיזה תאריך את אמורה ללדת. תאריך לידה משוער נקבע על ידי ספירה של 40 שבועות הריון מלאים (או 280 ימים) החל מהיום בו התחילה הוסת האחרונה שלך.

חבילת לידה

חבילת לידה

חבילת לידה היא שם נפוץ לחבילה של מספר מוצרים בסיסיים לתינוק שאותם קונים ביחד במקום לקנות כל מוצר בנפרד. כל הרשתות הגדולות למוצרי תינוקות וגם חנויות קטנות יותר מציעות חבילות לידה שונות.

דילוג לתוכן