דליות בהריון

דליות בהריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דליות בהריון

דליות בהריוןעבור חלק מהנשים בהריון, יופיעו ורידים גדולים ובולטים על הרגליים. ורידים בולטים אלו נקראים דליות, ובמקרים נדירים יותר הם יכולים להופיע גם באזור הנרתיק או באזור פי הטבעת (ואז הם נקראים גם טחורים).

הדליות אינן מזיקות ואינן מהוות סיכון לאם או לעובר אולם הן עשויות להציק, לגרד ואף להכאיב לפעמים. נמצא שהנטיה לפתח דליות היא כנראה תורשתית ולכן אם לאימך או סבתך היו דליות בהריון, סביר להניח שגם אצלך הן יופיעו. עם זאת, יש דרכים להקל על התופעה שבכל מקרה נעלמת לאחר הלידה.

דליות בהריון – גורמים מרכזיים

דליות יכולות לצוץ בכל זמן שהוא, אולם בהריון השכיחות שלהן גדולה יותר. כאשר הרחם גדל הוא מתחיל להפעיל לחץ על הוריד הגדול שמוליך דם בחזרה מהרגליים אל הלב. לחץ זה מפריע למעבר דם תקין ויכול להוביל להיווצרותן של דליות. חשוב לציין שבעיה זו אינה נעימה אולם אין בכך כל סכנה. לכך יש להוסיף את הגידול בנפח הדם בגוף האישה ההרה, ולפיכך קל להבין מדוע יכולות להופיע דליות.

דרכי הקלה על דליות בהריון

על אף שלא תמיד ניתן להמנע מהדליות לחלוטין, ישנן דרכים להפחית את כמותן ולהקל על ההרגשה:

  • שתי הרבה מים ואכלי מזונות עשירים בויטמין C כמו פירות הדר.
  • אם את נוהגת לשבת או לעמוד בצורה ממושכת, יש לקחת הפסקות לעיתים תכופות, ובמהלך הפסקות אלו כדאי ללכת מעט על מנת להמריץ את הגוף ואת הדם.
  • כשאת יושבת הקפידי להרים את רגלייך כך שדם יזרום בצורה חופשית יותר מהרגליים ללב. בנוסף, אל תשבי בשיכול רגליים או כאשר רגל מונחת על רגל.
  • התעמלות קלה כמו הליכה או שחיה יכולה להקל על מצב הדליות.
  • שכבי במיטה על צידך השמאלי משום שהוריד הגדול המוביל את הדם מהרגליים ללב עובר בצד הימני של גופך, ואת תרצי להוריד ממנו לחץ.

אם כלום לא עוזר או אם הדליות נראות לך קשות, חמות או שהן מכאיבות לך מאוד, פני לרופא שלך לצורך התייעצות.

לסיום, דליות בהריון היא תופעת לוואי לא נעימה שלא תמיד ניתן לפתור אותה לחלוטין. עם זאת, הצעדים שהוזכרו בכתבה זו יכולים לסייע בהקטנת כמות הדליות ובהקלה בהרגשה. בכל מקרה, דליות נעלמות לרוב אחרי הלידה.

תופעות נפוצות בהריון

בחילות בהריון
כאבי גב בהריון
עייפות בהריון
צרבת בהריון
בצקות בהריון
גירודים בהריון
גזים בהריון
עצירות בהריון
טחורים בהריון
דליות בהריון
כתמי הריון
גודש באף בהריון
השתנה תכופה בהריון
דימום בתחילת הריון
הפרשות בתחילת הריון
דלקת בדרכי השתן בהריון
התכווצויות שרירים בהריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן