מה גורם לסוכרת הריון?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

 

גורמים לסוכרת הריוןסוכרת הריון היא רמת סוכר גבוהה בדם המתרחשת בהריון בלבד. כשלושה עד חמישה מתוך מאה נשים הרות סובלות ממחלה זו, גם אם לא הייתה להן סוכרת טרם ההיריון. בקרת טובה של סוכר בדם חשובה לבריאות האם והתינוק.

הצעד הראשון בטיפול במחלה זו הוא להבין מה גורם לסוכרת הריונית.

הריון וסוכר גבוה בדם

במהלך האכילה, הגוף מפרק פחמימות ממזונות לסוכר הנקרא גלוקוז. הסוכר חודר לזרם הדם, ומשם עובר לתאים לאספקת אנרגיה לגוף. איבר הנקרא לבלב מייצר הורמון הנקרא אינסולין, אשר מסייע להעברת הסוכר לתאים ומוריד את כמות הדם. במהלך ההיריון, השליה, האיבר המזין ומספק חמצן לעובר, משחרר הורמונים המסייעים לעובר לגדול. חלקם מקשים על הגוף לייצר אינסולין או להשתמש בו. מצב זה נקרא התנגדות לאינסולין.

כדי לשמור על רמות יציבות של סוכר בדם, הלבלב צריך לייצר יותר אינסולין, בכמות של פי שלוש יותר מהרגיל. אם הוא אינו מסוגל לייצר מספיק אינסולין, הסוכר בדם עולה והאישה חולה בסוכרת הריונית.

התמודדות עם סוכרת הריון

סוכרת הריון מתחילה ברוב המקרים בתחילת השליש השלישי להריון. יחד עם זאת, אם לאישה יש מספר גורמי סיכון, הרופא עשוי להמליץ על בדיקת גלוקוז מוקדמת סביב השליש הראשון. בדיקה זו מבוצעת שוב בין השבועות ה-24-28 להריון, ואם התוצאות שליליות, הבדיקה אינה מבוצעת שוב. לצורך הבדיקה, טכנאי מעבדה בודק את רמות הסוכר בדם לאחר שתיית משקה מתקתק.

יש לשתף פעולה עם הרופא על מנת להוריד את רמת הסוכר בדם במהלך ההיריון. בהתאם לתוצאות הבדיקות, הרופא עשוי להמליץ על שינויים בתזונה או תרופות. כשאישה מקפידה על שליטה ברמות הסוכר בדם, היא מפחיתה את הסיכויים להתפתחות מחלת סוכרת אצל התינוק, מגבירה את הסיכויים ללידת תינוק במשקל תקין, ומונעת בעיות בריאות אחרות אצלה ואצל התינוק.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן