בחירת רופא לביצוע בדיקת מי שפיר

בחירת רופא לביצוע בדיקת מי שפיר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בחירת רופא לביצוע בדיקת מי שפיר

בחירת רופא לביצוע בדיקת מי שפיראז החלטתם כבר על ביצוע בדיקת מי שפיר, כמו זוגות רבים אחרים במצבכם. בין אם היתה לכך הצדקה רפואית קונקרטית או שאתם מבצעים את הבדיקה על מנת להרגיע את עצמכם, אתם עומדים בפני עוד שאלה חשובה – כיצד לבחור את הרופא שיבצע את בדיקת מי השפיר.

השיקולים בבחירת רופא מדקר לביצוע בדיקת מי שפיר

בדיקת (דיקור) מי שפיר היא בדיקה פולשנית בה מוחדרת מחט דקה לתוך שק ההריון על מנת לדגום מי שפיר ולבצע עליהם בדיקות. זוהי בדיקה קצרה ולא כואבת, אך יש בה סיכון מסויים להפלה. לפיכך, חשוב מאוד לבחור רופא מתאים לביצוע הבדיקה.

ראשית, הרופא חייב להיות מומחה בגניקולוגיה ומיילדות על מנת שיהיה לו רישיון לבצע דיקור מי שפיר, וכמו כן, אתם תרצו לבחור רופא עם ניסיון בביצוע דיקורי מי שפיר קודמים. את בדיקת מי השפיר ניתן לעשות רק בבית חולים מורשה ע"י המדינה, ולעולם לא בקליניקה פרטית. רשימת בתי החולים המורשים לכך כוללת את:
איכילוב, אסותא, אסף הרופא, בלינסון, הדסה הר הצופים, הדסה עין כרם, הלל יפה, הרצליה מדיקל סנטר, וולפסון, זיו, יוספטל, מאיר, מרכז רפואי העמק, מרכז רפואי כרמל, בי"ח ליס ליולדות, סורוקה, רמב"ם, שיבא תל השומר, שערי צדק.

שנית, חשוב שאתם תרגישו בנוח עם הרופא ולכן דברו איתו קודם (בטלפון או בפגישה אישית). חשוב שתוכלו לשאול אותו שאלות, לפני ובמהלך בדיקת מי השפיר, ולא פחות חשוב – שהוא יספק לכם מעקב גם לאחר הבדיקה. כפי שתוכלו לקרוא בכתבה 'מי שפיר – מנוחה והוראות לאחר הבדיקה', יש להתייחס לתופעות הקורות גם שבועיים לאחר הדיקור, כאילו הן קשורות לדיקור. לכן, חשוב שהרופא המדקר ייתן לכם מענה, במקרה הצורך, גם אחרי בדיקת מי השפיר. ישנם אפילו רופאים שבאופן יזום יבקשו מכם לחזור לביקורת לאחר הבדיקה.

תוצאות הבדיקה

המטרה הראשונה של כל זוג המבצע בדיקת מי שפיר, היא להמנע מהפלה כתוצאה מהבדיקה, כך שכולם כמעט שוכחים שהיתה סיבה לבדיקה והיא אבחון העובר. אם ביצעתם בדיקת פיש, התוצאות הראשוניות יגיעו כבר תוך שלושה ימים בערך, ואם ביצעתם בדיקת מי שפיר רגילה, תאלצו להמתין כשלושה שבועות לתוצאות הבדיקה.

כולנו תמיד מקווים שהתוצאות יהיו טובות וישללו, בוודאות גבוהה, את קיומן של הפרעות כרומוזומליות כמו תסמונת דאון. אולם, חשוב לזכור, שהתשובות יכולות גם להצביע על כך שישנה הפרעה כרומוזומלית מסויימת. במקרה כזה, אתם תרצו ודאי להתייעץ עם גורמים מוסמכים, וביניהם גם הרופא שביצע את דיקור מי השפיר. לכן, חשוב שתוודאו עם הרופא, האם תוכלו להתייעץ איתו במקרה כזה.

תהליך מציאת רופא מומלץ לביצוע בדיקת מי שפיר

אתם יכולים לשוטט באינטרנט בחיפוש אחר רופא מומלץ או להתייעץ עם חברות שעשו זאת בעבר. בכל מקרה, חשוב שתדברו עם הרופא, ותוודאו את הנקודות החשובות שהוזכרו בכתבה זו.

על מנת לחסוך לכם את כאב הראש שבחיפש הרופא, אנו מציעים לכם להשאיר את פרטיכם, ואנו נדאג ששלושה מטובי הרופאים יפנו אליכם ויציעו את שירותיהם. לכם נשאר בעצם רק לבחור… (השירות הינו בחינם וללא כל התחייבות).

לסיכום, אם אתם מבצעים בדיקת מי שפיר, חשוב מאוד שתבחרו רופא מוסמך, מקצועי וכזה שאתם מרגישו איתו בנוח.

מידע נוסף על בדיקת מי שפיר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן