בחייכם, תסתכלו מסביב!

בחייכם! תסתכלו מסביב

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בחייכם! תסתכלו מסביב

בחייכם! תסתכלו מסביבהטור הזה לא מכוון להיות משעשע אלא לדון בנושא כאוב שהפך, לצערי הרב, למעין מכת מדינה בשנים האחרונות.
אני מקדים לכתוב עוד בטרם התרחש אסון השנה, בתקווה שבקיץ הזה לא נצטרך לפגוש בכותרות מזעזעות בעיתונים.

אני מדבר על התופעה הנוראית של תינוקות ופעוטות שנשכחים במכונית לשעות ארוכות. התוצאה במקרים רבים היא אסון: מוות, או ילד שלעולם כבר לא יהיה ילד רגיל ומתפקד. במיוחד זה נכון אם מדובר בילד שנשכח במכונית בימי הקיץ, אז הטמפרטורות מטפסות לרמות גבוהות במיוחד והופכות את פנים האוטו לכבשן לוהט.

תינוק שנשכח – זה יכול לקרות לכל אחד!

הטור הזה לא בא להגיד איזה הורים נוראיים הם אלו ששכחו כך את ילדם במכונית. הם עשו טעות נוראה, כזו שספק אם לעולם יוכלו להתאושש ממנה.
הטור הזה פונה לכל אחד ואחד מכם משום שאני סבור שזה יכול לקרות לכל אחד.

גם ההורים ששכחו ילד במכונית לא חשבו שלהם זה יכול לקרות. אני בטוח שחלק מהם היו נחשבים הורים נפלאים עד לאותו יום מר ונורא. ואז ברגע אחד, בהיסח הדעת, אחרי שיחת טלפון מלחיצה מהעבודה, הם יצאו מהמכונית ושכחו שבמושב האחורי נם לו ילד תם ושקט, שלעולם כבר לא יוכל לשחק עם ילדים בני גילו.

רק אם כל הורה יגיד לעצמו: "כן, גם לי זה יכול לקרות!", רק אז יש לנו סיכוי לא לשמוע שוב על מקרה נורא כזה בחדשות.

פתרונות מניעתיים לשכחת ילדים ברכב

ויש לי גם הצעות אופרטיביות לפעולה.
בצבא שירתי בחיל השריון כטנקיסט. כל מי שעשה שירות כזה יודע איזו מכונה מסוכנת היא טנק, בהיבט הבטיחותי. אם אתה לא שם לב, אתה יכול להיהרג או להרוג שם מישהו אחר בשנייה, ולא חסרים מקרים של תאונות שנגמרו בצורה הרעה ביותר.

לכן, כל שריונר יודע שלפני שהוא עושה כל דבר – החל מהנעת הטנק, המשך בנסיעה וכלה בניקויו – הוא מסתובב סביבו ובודק שאף אחד לא שוכב מתחת לטנק, שלא שכחנו ציוד זרוק בסביבתו וכו'. כך, ראיתי במו עיניי, נמנעו מאות ואלפי תאונות שהיו קורות אם לא היה מתבצעת הבדיקה הזו.
את הבדיקה הזו סביב הטנק היינו מכנים בשם 'שבלול' מסיבות ברורות.

לפני שיוצאים שואלים את עצמנו מספר שאלות

אני פונה לכל אחד ואחת מכם: לפני שאתם יוצאים מהאוטו, תעשו שבלול. תסתכלו מסביב, אולי שכחתם משהו? אולי הילד ישן במושב האחורי? אפילו שאתם לחוצים כרגע, תרגילו את עצמכם לזרוק מבט לאחור ולבדוק שאין שם זוג עיניים שקטות ומחייכות שמביטות בכם.

אתם יכולים גם להתרגל לשים את התיק שלכם, עם הארנק והטלפון במושב האחורי, כך שכשתצאו מהאוטו תהיו חייבים להסתכל אחורה ולהימנע משגיאה גורלית. איכשהוא, נדמה לי שהרבה פחות אנשים שוכחים את התיק באוטו מאשר את הילד…

אל תגידו לי זה לא יקרה!

בחייכם, תסתכלו מסביב…

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן