בדיקות הריון

בדיקות הריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בדיקות הריון

בדיקות הריוןעל מנת לבצע מעקב הריון נכון ולשמור על בריאות העובר והאם, חשוב מאוד לבצע בדיקות הריון במועדן. למעט בדיקות גנטיות, שאותן יש לבצע פעם אחת בלבד ולא בכל הריון, את שאר בדיקות ההריון יש לבצע בכל הריון שהוא.

כל בדיקות ההריון הן חשובות ואין לדלג על אף אחת מהן. בדיקות הריון מתחלקות לבדיקות שכדאי לערוך עוד לפני ההריון, בדיקות שמזהות את הכניסה להריון, בדיקות שגרתיות שנערכות במהלך ההריון ובדיקות מיוחדות שנערכות במקרה הצורך או לפי בחירת ההורים.

רשימת בדיקות הריון

בדיקות לפני הריון בדיקות כניסה להריון בדיקות מוקדמות בהריון בדיקות במהלך הריון
בדיקות גנטיות
בדיקת טוקופלסמה
בדיקת CMV 
בדיקת עגבת VDRL 
בדיקת אדמת 
בדיקת TORCH
בדיקת הריון
בדיקת הריון ביתית 
בדיקת דם להריון 
בדיקת בטא הורמון הריון
בדיקת סוג דם 
ספירת דם
בדיקות אולטראסאונד
בדיקת שקיפות עורפית 
בדיקת סקירת מערכות 
בדיקת מי שפיר 
בדיקת סיסי שליה 
בדיקת חלבון עוברי 
בדיקת העמסת סוכר

בדיקות לפני הריון

עוד לפני הכניסה להריון ישנן מספר בדיקות שכדאי לבצע. הבדיקות החשובות ביותר לביצוע לפני ההריון הן הבדיקות הגנטיות שבודקות אם להורים יש נשאות למחלות גנטיות קשות. הסיבה לבדיקות אלו היא שאם שני ההורים הם נשאים למחלה מסוימת, יש חשיבות מכרעת לבדוק גם את העובר כדי לוודא אם הוא חולה במחלה או בריא. כאמור, כדאי מאוד לבצע את הבדיקות הללו עוד לפני ההריון אך אם לא הספקתם, ניתן לבצע אותן במהלך ההריון ועדיף כמה שיותר מוקדם.

בדיקות נוספות שכדאי לבצע לפני ההריון הן בדיקות שתן ובדיקות דם המזהות אם לאם יש זיהומים כמו CMV וטוקסופלזמה. גם את בדיקות אלו ניתן לבצע בתוך תקופת ההריון.

לרשימה המלאה של – בדיקות לפני הריון

בדיקות כניסה להריון

אם את חשה עייפות, יש לך בחילות או את סתם חלשה, כדאי שתחשדי שמא את אולי בהריון. על מנת לזהות אם זה אכן נכון, כדאי בשלב ראשון לבצע בדיקת הריון ראשונה באמצעות ערכת  בדיקת הריון ביתית שהיא בדיקה המזהה הריון באמצעות בדיקת שתן.

אחרי שגילית שאת בהריון, קבעי תור אצל רופא הנשים שלך שישלח אותך לבדיקת דם שתזהה את קיום ההריון באופן ברור, וכן תקבע את שבוע ההריון הנוכחי. בבדיקת אולטראסאונד מוקדמת בשבוע 7 להריון תוכלי גם לראות לראשונה את הדופק של העובר.

בדיקות במהלך הריון

במהלך ההריון ישנן בדיקות שגרתיות שעל כל אישה לבצע בכל הריון. בין בדיקות אלו ישנן בדיקות דם כמו בדיקת חלבון עוברי , וכן בדיקות אולטראסאונד  כגון סקירת מערכות . את בדיקות ההריון חשוב לבצע כל אחת בשבוע המתאים לה משום שלא ניתן לבצע אותן במועד אחר.

בעקבות תוצאות בדיקות ההריון השונות או לפי בחירת בני הזוג, ניתן לבצע גם בדיקות פולשניות – בדיקת מי שפיר או בדיקת סיסי שליה – שהיתרון בהן הוא שהן נותנות תשובות חד משמעיות לגבי בריאות התינוק וזאת בניגוד לבדיקות האחרות שנותנות תשובות סטטיסטיות בלבד.

לרשימה המלאה של – בדיקות מוקדמות בהריון

בדיקות הריון לפי שבועות

כאמור, יש לערוך כל בדיקה בשבוע המתאים לה. תוכלי לחשב את שבוע ההריון בו את נמצאת באמצעות מחשבון הריון ידידותי כאן באתר. עד השבוע העשירי להריון ייערכו לך בעיקר בדיקות דם ושתן. בין שבוע 10 לשבוע 30 להריון נערכות רוב הבדיקות השגרתיות העיקריות, ביניהן בדיקת שקיפות עורפית , סקירת מערכות, בדיקת חלבון עוברי והעמסת סוכר. בדיקת סיסי השליה מתבצעת בין שבועות 11-13 להריון ובדיקת מי השפיר נערכת משבוע 17 להריון ואילך.

אם לא היו ממצאים חריגים במהלך ההריון, לא יהיו לך בדיקות נוספות החל משבוע 30 ואילך, למעט בדיקות דם מדי פעם. במקרה הצורך תישלחי לבצע בדיקות מיוחדות שאינן שייכות לסט בדיקות ההריון השגרתיות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן