ברית מילה

ברית מילה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ברית מילה

ברית מילהבשעה טובה אתם עומדים בפני לידת בן חדש בישראל! ברית מילה הוא אחד הדברים הראשונים שצריכים לשבת לכם בראש אחרי הלידה, ועדיף שגם קצת לפני הלידה.

כל ילד חדש שמגיע למשפחה – בן או בת – הוא שמחה חדשה וגדולה, ותוספת מבורכת ומרגשת. עם בת, יש לכם קצת יותר אורך רוח בהתחלה, אבל עם בן תצטרכו להיות קצת יותר זריזים משום שביום השמיני ללידתו צריכים אתם לערוך לו טקס ברית מילה.

ברית מילה – רקע כללי

ראשיתה של מצוות ברית המילה בעם היהודי היא הברית שנכרתה בין אברהם אבינו (שעד אז נקרא אברם), לבין אלוהים. בברית זו ציווה אלוהים על אברהם על עריכת ברית מילה לכל בן, כאשר הוא מגיע לגיל שמונה ימים, ובמסגרתה, העורלה שעל איבר המין מוסרת.

לאורך הדורות הקפידו יהודים על קיום מצוות ברית מילה, פעמים רבות תוך סיכונים אמיתיים. כיום, ברית מילה היא נפוצה מאוד, גם בקרב יהודים חילוניים, שמבצעים את הטקס מסיבות שונות – מסורת, סיבות חברתיות, רפואיות וכו'. ישנן גם קבוצות המתנגדות לביצוע ברית מילה ואף נעשה ניסיון ב-1998 לעתור לבג"ץ על מנת שיורה שהיא אינה חוקית. עתירה זו נדחתה על ידי בג"ץ.

ברית מילה – הצדקה רפואית

כיום מבוצע תהליך הסרת העורלה בכ-30% מהגברים בעולם. רק בקרב יהודים זוהי מצווה דתית, ואילו בקרב בני דתות אחרות, המילה נעשית מסביות שונות, ביניהן גם סיבות דתיות.

מחקרים רבים נערכו על מנת לקבוע האם יש יתרון בביצוע המילה מבחינה גופנית. נציין שישנם חילוקי דעות רבים בנושא, אולם הדעה הרווחת היא שישנם יתרונות רפואיים רבים לביצוע מילה – במיוחד בגיל הינקות.

לדוגמא, ארגון רופאי הילדים האמריקאי מציין שבקרב גברים שעברו מילה, ישנו סיכון מופחת לסרטן בפין ולזיהומים שונים וכן שההיגיינה הכללית בפין בקרב גברים נימולים היא גבוהה יותר. בנוסף ישנם מחקרים רבים שמצביעים על סיכון קטן יותר בהעברת מחלות מין ובפיתוח דלקות בדרכי השתן, בקרב גברים נימולים.

ברית המילה והמוהל

אירוע ברית המילה אצל יהודים משלב הן טקס דתי והן הליך כירורגי של הסרת העורלה. מסיבות אלו חשוב שהמוהל בו אתם בוחרים יתאים לצורכיכם, ובכל מקרה יש לבחור מוהל מוסמך ומנוסה על מנת שלא ייגרמו סיבוכים רפואיים. ישנם שיקולים רבים לחשוב עליהם בנושא ברית המילה וכשבאים לבחור מוהל – האם צריך לבחור מוהל שהוא גם רופא? האם לקיים את הטקס ביית? בבית הכנסת? בבית החולים? חשוב שתחשבו קצת על מה שמתאים לכם וכדאי לעשות את הבדיקות עוד לפני הלידה על מנת לא להיות לחוצים, אחרי שהילד נולד.

לסיכום, רוב הישראלים – דתיים וחילוניים כאחד – עורכים לבניהם טקס ברית מילה בגיל שמונה ימים. זהו טקס עם הצדקות דתיות, רפואיות ועוד. חשוב שתחליטו בדיוק באיזה סוג טקס אתם מעוניינים ושתדברו עם מוהלים עוד לפני הלידה כדי שתוכלו לקחת החלטות באופן שקול וללא לחץ מיותר.

אם הבן שלכם הוא גם הילד הראשון במשפחה, אולי תרצו לערוך גם את טקס פדיון הבן, אולם טקס זה מתרחש רק 30 יום לאחר הלידה, ולכן יש לכם קצת זמן להרגע לפני כן.

שתהיה לכם ברית מילה מוצלחת ומשמחת ומזל טוב להולדת הבן החדש!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן